Uzaya önce kim gidecek rekabeti: Brunson, Bezos'un önüne tarih verdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.07.2021 tarih ve 17:35 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Uzaya önce kim gidecek rekabeti: Brunson, Bezos'un önüne tarih verdi

makale içerik

Uzaya önce kim gidecek rekabeti: Brunson, Bezos'un önüne tarih verdi
Kısa Linki Kopyala

Uzaya önce kim gidecek rekabeti: Brunson, Bezos'un önüne tarih verdi

Dünyaca ünlü iki iş insanı Jeff Bezos ve Richard Branson arasındaki rekabet sınırları zorluyor ve uzaya taşınıyor. İki iş insanı bu ay içinde peşi sıra uzaya gidecek. Jeff Bezos'un 20 Temmuz'daki uçuşa 82 yaşındaki eski bir pilotu davet ettiğini açıklamasından saatler sonra Branson, 11 temmuz'da uzaya çıkacağını duyurdu. branson planını gerçeğe dönüştürürse bezos yerine “uzaya çıkan ilk milyarder” ünvanı kazanacak.

Dünyaca ünlü iş insanları arasındaki rekabet Uzay'a taşınıyor.

Hem Jeff Bezos hem de Richard Branson bu ay içinde uzaya gitme hazırlığında.

İlk açıklama Amazon’un kurucusu Jeff Bezos'dan geldi.

Bezos, 20 Temmuz'da Blue Origin'in ilk insanlı uzay yolculuğu için eski kadın pilot Mary Wallace Funk'ı onur konuğu olarak davet ettiğini duyurdu.

Yolculuk başarıyla gerçekleşirse 82 yaşındaki kadın, uzaya seyahat eden en yaşlı insan olacak.

Funk, 1960'lı yıllarda NASA'nın astronot programında eğitim almış,, astronot seçimindeki cinsiyetçi politika nedeniyle hayalini gerçekleştirememişti.

Ancak artık hayaline çok yakın.

20 Temmuz'da, Bezos, Bezos'un kardeşi Mark ve açık artırmada yolculuk için 28 milyon dolar ödeyen kişiyle birlikte uzaya çıkacak.

Blue Origin'in ilk insanlı uzay yolculuğu için Teksas'tan fırlatılacak roket, uzayın sınırı kabul edilen 100 kilometreye kadar dikey olarak yükseldikten sonra inişe geçecek.

Bu açıklamadan saatler sonra İngiliz milyarder Richard Branson, 20 Temmuz'dan önce 11 Temmuz'da uzaya çıkacağını duyurdu.

Havacılık şirketi Virgin Galactic’in kurucusu Branson pilotlar ve alanında uzman kişilerden oluşan altı kişilik bir ekiple seyahati gerçekleştirecek.

Branson, Bezos'dan 9 gün önce uzaya gitmeyi planlıyor.

New Mexico eyaletinden yapılacak uçuş başarılı olursa Bezos yerine Richard Branson, “Uzaya çıkan ilk milyarder” ünvanı kazanacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar