WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.11.2021 tarih ve 11:04 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor

makale içerik

WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor
Kısa Linki Kopyala

WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor. Meta'nın dijital para cüzdanı Novi'nin yakında WhatsApp'a entegre edileceği bildirildi.

Kısa süre önce tüm markalarını 'Meta' adı altında topladığını açıklayan Facebook'un, dijital para cüzdanı Novi'yi yakında WhatsApp'a entegre edeceği duyuruldu.Buna göre WhatsApp uygulamasındaki Novi cüzdanına banka hesabı eklenebilecek, kredi kartları bağlanabilecek, para çekme ve bakiye görüntüleme işlemleri yapılabilecek.Uygulamanın kullanılabilmesi için kimlik doğrulamasının gerekeceği belirtliyor. Doğrulama işlemi, kimlik belgeleri ve video kaydı ile yapılacak.Halihazırda Hindistan ve Brezilya'da test edilen Novi üzerinden kullanıcılar birbirlerine Pax Dollar (USDP) gönderimi yapabiliyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde Hindistan'da iadeler özelliğini de devreye sokmuştu.Meta'nın Novi'den Sorumlu Başkanı David Marcus, hedeflerinin tüm ödeme hizmetlerini bir araya getirmek olduğunu söyledi. Dijital para cüzdanı Novi, Türkiye'de kullanılamıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar