YouTube'dan 'siyasi reklam' kararı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.06.2021 tarih ve 23:26 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. YouTube'dan 'siyasi reklam' kararı

makale içerik

YouTube'dan 'siyasi reklam' kararı

YouTube'dan 'siyasi reklam' kararı

YouTube, ana sayfa başında siyasi içerikli reklamlarla kumar, alkol ve reçeteli ilaçlarla ilgili reklam yayınını yasakladı.

ABD merkezli video paylaşım platformu YouTube, başlık sayfasının üstünde siyasi içerikli reklam yayınlamama kararı aldığını duyurdu.

Şirket sözcülüğünden Axios’a yapılan yazılı açıklamada, YouTube’un reklamcılık politikasında güncelleme yapıldığı, ana sayfa başında seçim ve siyasi içerikli reklamların yanı sıra kumar, alkol ve reçeteli ilaçlarla ilgili reklamların da yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, "Hem reklam verenlerin hem de kullanıcıların ihtiyaçlarını dengelemelerini sağlamak için reklamcılık gereksinimlerimizi düzenli olarak gözden geçiriyoruz" ifadesi paylaşıldı.

Reklam politikalarındaki güncellemelerin, özellikle hassas olaylarla ilgili karışıklıkları, yanlış bilgileri ve manipülasyonları en aza indirilme amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar