Dünya'nın En İyi 10 Üniversitesi

Bu yazı Cenk Kolcu tarafından 18.10.2019 tarih ve 18:01 saatinde Üniversiteler kategorisine yazıldı. Dünya'nın En İyi 10 Üniversitesi

makale içerik

Dünya'nın En İyi 10 Üniversitesi
Kısa Linki Kopyala

Yurtdışında okumak her öğrencinin hayalidir. Avrupa’da, Amerika’da veya Asya’da birbirinden farklı üniversiteler hayalinizi gerçekleştirmek adına Türkiye’den öğrenci almaktadır. Tabi bu noktada eğitim alacağınız üniversiteye doğru karar vermeniz kesinlikle çok önemlidir. Kariyerinizi, gelecek yaşantınızı etkileyecek mesleğinizi doğru üniversite okumak sizlere daima artı puan kazandıracaktır. Dünya’nın en iyi 10 üniversitesi ile birlikte sizlerde mesleğinizde aranan adam olabilirsiniz.

OXFORD UNİVERSİTY

İngiltere’de bulunan üniversite 1096 yılında kurulmuştur. Oscar Wilde, Stepken Hawking, Hugh Grant, David Cameron gibi ünlü isimlerin öğrenim gördüğü Oxford University’nin öğrenci kabul oranı %15’dir.

CALIFORNIA INSTITUTE OF TECHNOLOGY  

Frank Capra, Gordon Earle Moore, Arnold Orville Beckham, Kip Thorne gibi alanında başarılı insanların eğitim gördüğüm Calıfornıa Instıtute Of Technology adında anlaşılacağı üzere Amerika Birleşik Devleti’nde yer almaktadır.

CAMBRIGE UNİVERSİTY

%21 kabul oranı ile birlikte İngilitere’de Oxford’tan ayrılan öğrenciler tarafından 1209 yılında kurulmuştur. Isaac Newton, Charles Darwin, Stephen Fry, Oliver Cromwell gibi ünlü isimlerin okuduğu üniversite listede Dünya’nın en iyi 3. üniversitesi olarak yer almaktadır.

STANFORD UNİVERSİTY

11 Kasım 1885 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan üniversite Tiger Woods, Andrew Luck, Elon Musk, Sergey Brin gibi önemli isimleri mezun etmiştir. Dünya’nın en iyi 4. üniversitesidir.

MASSACHUSETTS TECHNOLOGY INSTITUTE

10 Nisan 1861 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin Cambridge eyaletinde eğitime başlayan üniversite Dünya’nın en iyi 5. üniversitesidir. Sal Khan, Ricky Rossello, Kofi Annan, Dolph Lundgren gibi ünlü isimlerin yanı sıra İsrail Devlet Başkanlığı görevinde bulunan Binyamin Netanyahu Massachusetts Technology Instıtute’den mezun olmuştur.

PRİNCETON UNIVERSITY

1746 yılında New Jersey’de kurulan ve Amerika’nın en köklü üniversitelerinden biri olan Princeton Unıversıty listede Dünya’nın en iyi 6. üniversite olarak ön plana çıkmıştır. James Madison, Woodrow Wilson, Jeff Bezos, Scott Fitzgerald gibi ünlü isimlerin yanı sıra eski Amerika Birleşik Devleti’nin Başkanlığı yapan Obama’nın eşi Michelle Obama’da Princeton’dan mezundur.

HARVARD UNIVERSITY

8 Eylül 1636 Cambridge kurulan ve Barack Obama, Marck Zuckerbeg, Natalie Portman, Al Gore, Matt Doman gibi ünlü isimleri mezun veren üniversite Amerika Birleşik Devleti’nde yer almaktadır. Dünya’nın en iyi 7. üniversitesi olarak listeye girmiştir.

YALE UNIVERSITY

9 Ekim 1701 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin New Haven eyaletinde kurulmuştur. George W. Bush, Mery Streep, Paul Newman, Paul Krugman gibi önemli isimlerin yanı sıra Amerika Birleşik Devleti’nin eski başkanı George Bush’un mezun olduğu bir üniversitedir. Dünya’nın en iyi 8. üniversitesi olarak listede kendine yer bulmuştur.

CHICAGO UNIVERSITY

1890 yılında Chicago’da kurulan ve Amerika Birleşik Devleti’nin köklü üniversitelerinden biri olan Chicago listede 9. sırada yer almaktadır. Susan Sontag, Milton Friedman, Saul Bellow, Carl Sagan ve John Paul Stevens gibi ünlü isimler Chicago Üniversitesi’nden mezundur.

IMPERIAL COLLOGE LONDON

Amerika Birleşik Devleti’nin ağırlığını koyduğu liste de İngiltere’nin köklü kolejlerden Imperıal Koleji kendisine 10. sıradan yer bulmuş durumda. 1907 yılında kurulan kolejden Brian May, Aarif Rahman, Rajiv Gandhi, Wells, Christos Staikouras gibi ünlü isimler mezun olmuştur.

Anahtar Kelimeler : Yurtdışında,okumak,her,öğrencinin,hayalidir.,Avrupa’da,,Amerika’da,veya,Asya’da,birbirinden,farklı,üniversiteler,hayalinizi,gerçekleştirmek,adına,Türkiye&rsq..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar