Dünya'nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Bu yazı Cenk Kolcu tarafından 20.10.2019 tarih ve 02:41 saatinde Üniversiteler kategorisine yazıldı. Dünya'nın En İyi Hukuk Fakülteleri

makale içerik

Dünya'nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Kısa Linki Kopyala

Her öğrencinin ilerde bulunmak istediği konum ile ilgili hayalleri vardır. Küçükken ‘ne olmak istiyorsun’ sorusuyla başlayan süreç zaman içerisinde bir takım değişimlere maruz kalsa da yaklaşan üniversite sınavları ile birlikte ‘ne olmak istiyorum’ artık birçok öğrencinin cevabını aradığı soru olmuştur. İlkokulda ve lisede öğretmenlerimizin bizlere sorduğu soruyu artık bizler kendimize sormaya başlamış durumdayız.

Genel olarak bakıldığı zaman birçok öğrenci ‘ne olmak istiyorsun’ sorusuna farklı cevaplar verse de ‘hukuk okumak istiyorum’ veya ‘avukat olmak istiyorum’ cevabı sıklıkla duyulmaktadır. Hukuk okumak isteyen ve avukat olmayı hedefleyen bireyler için Dünya’nın en iyi hukuk fakülteleri büyük önem arz etmektedir. Nitekim her meslek gurubunda olduğu gibi alınan eğitimler kariyeri doğrudan etkilese de hukuk alanında almış olduğunuz eğitimler kariyerinizi ciddi anlamda etkilemektedir. Doğru ders çalışma sistemi ile birlikte sizlerde aşağıda yer alan Dünya’nın en iyi hukuk fakültelerine gidebilirsiniz.

Harvard University

8 Eylül 1636 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan üniversite hukuk alanında Dünya’nın en iyi üniversitesi olmayı başarmıştır.

University of Oxford

İngiltere’nin köklü okullarından biri olan Oxford hukuk alanında da ünlü birçok kişinin mezun olduğu üniversitedir. Dünya’nın hukuk alanında ki en iyi ikinci üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır.

University of Cambridge

1209 yılında İngiltere’de kurulan ve Dünya’nın en eski üniversitelerinden biri olma özelliği taşıyan Cambridge hukuk denildiğinde aklan gelen Dünya’nın en iyi üçüncü üniversitesi olmuştur.

Yale University

9 Ekim 1701 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde eğitim hayatına başlayan üniversitesi hukuk alanında Dünya’nın en iyi dördüncü üniversitesidir.

New York University

18 Nisan 1831 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan ve binlerce ünlü ismin mezun olduğu üniversite Dünya’nın hukuk alanında en iyi beşinci üniversitesidir.

Stanford University

Hukuk alanında listede ki diğer bir Amerika Birleşik Devleti üniversitesi olan Stanford 11 Kasım 1885 yılında kurulmuştur. Dünya’nın hukuk alanında ki en iyi altıncı üniversitesidir.

London School of Economics and Political Science

1895 yılında kurulan ve uzunca bir isme sahip olan London School of Economics and Political Science üniversitesi Dünya’nın hukuk alanında ki en iyi yedinci üniversitesidir.

The University of Melbourne

1853 yılında Avustralya’nın isminden de anlaşılacağı üzere Melbourne şehrinde kurulan üniversite Dünya’nın hukuk alanında ki en iyi sekizinci üniversitesidir.

University of Chicago

1890 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin Chicago eyaletinde kurulan üniversite Dünya’nın hukuk alanında ki en iyi dokuzuncu üniversitesi olma özelliği taşımaktadır.

University of California

23 Mart 1868 yılında kurulan ve Amerika Birleşik Devleti’nin en köklü okullarından biri olma unvanını taşıyan California Üniversitesi Dünya’nın hukuk alanında ki en iyi onuncu üniversitesidir.

 

Sizlerde hukuk okuyup başarılı birer avukat veya savcı, hâkim olmak istiyorsanız yukarıda yer alan üniversiteleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Düzenli çalışma ve odaklanma ile bu üniversitelerde okumak kesinlikle hayal değildir.

Anahtar Kelimeler : Her,öğrencinin,ilerde,bulunmak,istediği,konum,ile,ilgili,hayalleri,vardır.,Küçükken,‘ne,olmak,istiyorsun’,sorusuyla,başlayan,süreç,zaman,içerisi..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar