Dünya'nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Bu yazı Cenk Kolcu tarafından 20.10.2019 tarih ve 02:59 saatinde Üniversiteler kategorisine yazıldı. Dünya'nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

makale içerik

Dünya'nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Kısa Linki Kopyala

Mühendislik Dünya’nın en önemli meslek guruplarından biridir. Türkiye’de de birçok öğrenci tarafından tercih edilen bir meslek olmasının yanı sıra birçok alanda da iş bulabileceğiniz bir meslektir. Tabi mühendisliklerde kendi içerisinde farklı alanlara ayrılmaktadır. Genel olarak bakıldığı doğru ve kaliteli eğitim alındığı takdirde Dünya’nın en iyi mühendisleri listesine girmeniz kesinlikle zor değildir.

Çalışmayı, dersler seviyor ve geleceğinizi önemsiyorsanız aşağıda yer alan Dünya’nın en iyi mühendislik fakültelerini incelemeniz sizlerin yararına olacaktır. Binlerce ünlü ismin mezun olduğu bu üniversiteler Türkiye’den ve Dünya’nın her noktasında öğrenci kabul etmektedir. Dolayısıyla sizlerde bu üniversitelerden birinin öğrencisi olabilirsiniz.

California Institute of Technology

36 Nobel, 6 Turing, 1 Fields ödülünü bünyesinde barındıran ve binlerce bilim adamın, ünlü ismin mezun olduğu üniversite 1891 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde kurulmuştur. Dünya’nın en iyi mühendislik alanında ki üniversitesi olma özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır.

Stanford University

1891 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan Stanford Üniversitesi 28 Turing, 60 Nobel ve 7 Fields ödülü alan mezun vermiş olsa da Dünya’nın mühendislik alanında ki en iyi ikinci üniversitesidir.  

University of Oxford

İngiltere’nin köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Dünya’nın en iyi üçüncü mühendislik üniversitesidir. Mezunları ile birlikte sadece 28 adet Nobel ödülü kazanmıştır.  

Massachusetts Institute of Technology 

1861 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan üniversite toplamda 85 adet Nobel, 19 adet Turing ve 6 adet Fields ödülü kazanmıştır. Dünya’nın en iyi dördüncü mühendislik üniversitesi olma özelliği taşımaktadır.

University of Cambridge

Dünya’nı en iyi beşinci mühendislik üniversitesi olan Cambridge 1209 yılında İngiltere’de kurulmuştur. 95 adet Nobel ve 10 adet Fields ödülü kazanmıştır.

Princeton University

Amerika Birleşik Devleti’nin listede ki diğer bir üniversitesi olan Princeton Dünya’nın mühendislik alanında ki en iyi altıncı üniversitesidir. 41 adet Nobel ve 10 adet Turing ödülüne layık görülmüştür.

Imperial College London

1907 yılında İngiltere’de kurulan ve hala Nobel, Turing, Fields gibi ödüllere sahip olmayan Imperial Koleji Dünya’nın mühendislik alanında ki en iyi yedinci üniversitesidir.

National University of Singapore

Şüphesiz listede ilginizi çekebilecek en önemli üniversitelerden biri Singapur’da 1905 yılında kurulan National Üniversitesidir. Dünya’nın en iyi mühendislik alanında ki sekizinci üniversitesi olmasına rağmen herhangi bir ödül almamıştır.

ETH Zurich

21 adet Nobel ödülü ile Avrupa’nın en önemli üniversitelerinden biri olan ETH mühendislik alanında ki Dünya’nın en iyi dokuzuncu üniversitesi olmayı başarmıştır. 1855 yılında İsviçre’nin Zürih kentinde kurulmuştur.

University of California at Berkeley

Amerika Birleşik Devleti ile başlayan listeyi bir başka Amerika üniversitesiyle tamamlıyoruz. 19 adet Nobel ödülüne layık görülen ve 1868 yılında Kaliforniya’da kurulan üniversite Dünya’nın mühendislik alanında ki en iyi onuncu üniversitesidir.

Sizlerde mühendislik alanında adınızdan söz ettirmeyi hedefliyor ve ‘bir gün Nobel’i ben kaldıracağım’ diyorsanız doğru çalışma teknikleri ile birlikte Dünya’nın en iyi mühendislik üniversitelerinden birinin öğrencisi olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler : Mühendislik,Dünya’nın,en,önemli,meslek,guruplarından,biridir.,Türkiye’de,de,birçok,öğrenci,tarafından,tercih,edilen,bir,meslek,olmasının,yanı,sıra,bir&cc..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar