12 kullanışlı haritalama hizmeti

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 21.12.2019 tarih ve 00:16 saatinde Uygulamalar kategorisine yazıldı. 12 kullanışlı haritalama hizmeti

makale içerik

12 kullanışlı haritalama hizmeti
Kısa Linki Kopyala

Haritalar çok farklıdır, ancak neredeyse her zaman yararlı veya bilgilendirici bilgiler içerir. Bu nedenle, gezegenimize biraz farklı bakmamıza izin veren 12 haritalama hizmeti toplamaya karar verdik ve ayrıca ülkelerin ve kıtaların büyüklüğü veya yakınlarda bir vinil kaydı bulma ihtiyacı konusunda arkadaşlarınızla bir anlaşmazlık olsun, farklı yaşam durumlarına yardımcı olun.

NullSchool

Rüzgarın hareketini, dalgaların yüksekliğini, hava kirliliğini ve hatta kuzey ışıklarının en iyi görüldüğü yerleri gösteren evrensel bir harita. Ayrıca, projeksiyonların kıtaların şeklini nasıl bozduğunu tam olarak anlamak isteyenlere hitap edecek.

rüzgarlı

iOS | Android | 

Çiy noktası, bulut tipi ve aşırı hava durumu (kuvvetli rüzgar, yağış, soğuk veya sıcak) gibi daha da özel parametreleri izleyebilen başka bir harita. Bu tür en popüler haritalardan biri: varsayılan olarak hava durumu uygulamalarının aslan payındadır. 

Uçuş radarı

iOS | Android | 

Başka bir ülkeden bir arkadaşınızın ziyaret etmesini ve uçağının şu anda nerede olduğunu bilmek mi istiyorsunuz? Ya da sadece aero-temaların hayranısınız ve uçaklar ve rotaları ile ilgileniyor musunuz?

Uçuş Radar servisini kullanın - size uçak modeli, rakım, uçuş hızı hakkında bilgi verir ve hatta ilk kişide gözlemlemenize izin verir. Tabii ki, bu kokpitten canlı bir yayın değil, sadece Google haritaları ve uçağın 3D modelini kullanan bir simülasyon. Ancak bundan, yeni deneyim kesinlikle daha az heyecan verici olmayacak.

Ayrıca bu hizmeti kullanarak sizden belirli bir mesafede bulunan tüm uçakları görebilirsiniz. Sadece Uçuş Radarı ile konumunuzu paylaşmak ve sonra uygulama sizin için her şeyi yapacağız. Havaalanına ne zaman gideceğinizi tam olarak anlamak için ilgili uçağın gecikmelerini takip edin.

Karalama haritaları

Bu tür kartlar, arkadaşları genellikle varış yerlerine doğru yolu bulamadıklarını söyleyerek gecikmelerini haklı kılanlar için yararlıdır. Doğru rotayı çizin, önemli noktaları işaretleyin ve bu haritayı sevdiklerinize gönderin. Böylece hem şehirde hem de ülkeler ve kıtalar arasında sizin tarafınızdan boyanmış en doğru hareket planını alacaklar.

Uydu haritası

Bu haritada bugün Dünya yörüngesindeki tüm uyduları görebilir ve hareketlerini gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca, lansman tarihi, yörünge dönemi, eğim, ülke, uçak performansı vb.'ye göre çok çeşitli sıralama seçenekleri mevcuttur.

Şaşıracaksınız, ancak uyduların 3 / 4'ü yörüngede uçan çöp. Evet, insanlık sadece Dünya'yı değil, etrafındaki alanı da kirletti.

Işık kirliliği

Sorunun parlaklığı ve boyutu hakkında ayrıntılı bilgi veren bir ışık kirliliği haritası. Haritadan görülebileceği gibi, bugün Ukrayna'nın en çarpıcı şehirleri Kiev, Kharkov, Dnipro, Zaporozhye, Krivoy Rog, Lviv ve Odessa'dır. Dışlama Bölgesi'nde ve büyük şehirlerden uzak bozkır bölgesinde gökyüzü en açıktır.

Mavi mermer

Daha açık bir şekilde gösterebilen başka bir ışık kirliliği haritası. Blue Marble'ın yaratıcıları, Google haritalarındaki gece havacılık resimlerinin üzerine yerleşti ve sizi kesinlikle birkaç saat sürecek alışılmadık bir harita aldı.

VinylHub

Retro kayıtları koleksiyoncular için kart. Burada bugün vinil satan tüm satış noktalarını bulabilirsiniz. Kurumların tüm listesi, kullanıcıların kendileri tarafından alakalı ve güncellenmiştir.

Antipodes Haritası

Elbette, hayatında en az bir kez herkes, “Tüm dünyaya bir delik açarsam ne olur? Nereye gideceğim? ” Spoiler: çoğu durumda su olacaktır. Ancak her kuralda istisnalar vardır ve bazen tam tersi topraktır.

Kader seni Şili'ye mi getirdi? Dünyada bir delik açtıktan sonra kendinizi Çin'de bulacağınıza hazır olun. Avustralya'dan bir mega tünel kazmaya karar verdikten sonra, Büyük Britanya'nın kuzeyine ulaşacaksınız.

İlginç bir gerçek: Pasifik Okyanusunda, Greenwich'in neredeyse tamamen zıt oldukları için adlandırılan Antipodes adaları var. 

Taşkın haritası

Bu kart, deniz seviyesi 5, 10 veya 200 metreye kadar yükselirse evinize ne olacağını size bildirecektir. Geleceğe bakalım, Ukrayna'nın kuzeyindeki çoğu şehir, deniz seviyelerine sahip kıyamet tahminleri bile 150 metreye kadar yükselse bile güvenli ve sağlam olacak. Ancak Odessa, Koblevo ve diğer kıyı şehirlerinin geleceği, 5-7 metre su baskını ile bile dramatik bir şekilde değişecek. Bilim adamları, dünya okyanuslarının birkaç yüz yıl boyunca böyle yükseleceğini tahmin ediyorlar.

Gerçek boyutu

Yuvarlak Dünya'nın oranlarını düz bir harita üzerinde mükemmel bir şekilde iletmenin imkansız olduğu herkes için bir sır değildir. Bu nedenle, en ilerici projeksiyon bile ülkeler ve kıtaların çizgilerini ve ana hatlarını önemli ölçüde bozar.

Aralarında en yaygın olanı, her yerde kullanılan Mercator projeksiyonudur: en popüler çevrimiçi haritalardan coğrafya sınıfına. Onun yüzünden Grönland'ın Afrika'nın büyüklüğü olduğunu ve Afrika'nın kendisinin Rusya'dan biraz daha büyük olduğunu düşünüyoruz. Ancak her şey durumdan uzak ve “Gerçek Boyutu ...” hizmeti bunu size kanıtlayacak. 

Aslında Grönland Hindistan'dan biraz daha büyük ve Ukrayna'nın Alaska'dan biraz daha küçük olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda, Portekiz'in küçük bir kısmı aslında Batı Ukrayna'nın çoğuna ve Romanya'nın 1 / 5'ini pazarlığa sığdırabilir. Sırada ne var? Bırakın ve kendiniz öğrenin. İnan bana, ilginç olacak.

Bu kartlar özellikle okul çocukları için faydalıdır - böylece dünyamızın ölçeğini daha doğru anlayabilirler.

Mineral haritası

Okul çocukları hakkında daha önce konuşmuş olsaydık, bu karttan geçemeyiz. Herkes için yararlı olacaktır: okul çocukları, jeolojik öğrenciler ve sadece mineral konusuyla ilgilenen insanlar.

MRData size dünyanın herhangi bir yerindeki fosil, mineral ve stratigrafik birimlerin yerini anlatacak.

Antik dünya Küre

Dünya, milyarlarca yıl boyunca varoluşunun ötesinde değişti. Fakat insanlar 300 hatta 500 milyon yıl önce var olsaydı ne olurdu? Eviniz Pangea'da nerede olurdu? Bu hizmet ile birkaç saniye içinde bileceksiniz. Sadece şehrinizin adını girin ve hizmet Dünya'nın hayatının farklı dönemlerinde nerede olduğunu gösterecektir.

Küçük bir spoiler: 750 milyon yıl önce, neredeyse Ukrayna'nın tamamı okyanustaydı, ancak yaklaşık 550 milyon yıl önce, şu anki yerimize gelene kadar kıtaya doğru derinlemesine hareket etmeye başladık.

Anahtar Kelimeler : Haritalar,çok,farklıdır,,ancak,neredeyse,her,zaman,yararlı,veya,bilgilendirici,bilgiler,içerir.Bu,nedenle,,gezegenimize,biraz,farklı,bakmamıza,izin,veren,12,haritalama,hizmeti,t..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar