27. Saraybosna Film Festivali başlıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 12.08.2021 tarih ve 12:24 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. 27. Saraybosna Film Festivali başlıyor

makale içerik

27. Saraybosna Film Festivali başlıyor
Kısa Linki Kopyala

27. Saraybosna Film Festivali başlıyor

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 27'ncisi düzenlenen Saraybosna Film Festivali, yarın kırmızı halı töreniyle kapılarını sinemaseverlere açıyor.

Yönetmenliğini Oscar ödüllü Bosnalı yönetmen Danis Tanovic'in üstlendiği ve dünya prömiyerini yapacağı TRT yapımı "Komşuluk Halleri" filmiyle açılacak Saraybosna Film Festivali'ne (SFF) festivale yüzlerce kişinin katılması bekleniyor.

SFF Müdürü Mirsad Purivatra, yaptığı açıklamada, dünyanın karşı karşıya kaldığı salgında Bosna Hersek'teki mevcut durumun festivalin yüz yüze yapılmasına olanak sağladığını belirterek "İnsanların sinemalara döneceği bir festival olsun" dedi.

Festival kapsamında 60 ülkeden 250'den fazla filmin gösterileceğini aktaran Purivatra, "Saraybosna'nın Kalbi onur ödülünün bu yılki sahibi Alman yönetmen Wim Wenders de Saraybosna'da bizimle olacak. Meksikalı yönetmen Michel Franco da burada olacak. Ona da Saraybosna'nın Kalbi ödülünü takdim edeceğiz" diye konuştu.Danis Tanovic

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar