Afgan şarkıcı Aryana Sayeed: Taliban beni yakalayacak diye korktum

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.08.2021 tarih ve 10:57 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Afgan şarkıcı Aryana Sayeed: Taliban beni yakalayacak diye korktum

makale içerik

Afgan şarkıcı Aryana Sayeed: Taliban beni yakalayacak diye korktum

Afgan şarkıcı Aryana Sayeed: Taliban beni yakalayacak diye korktum

Afganistan'ın ünlü kadın pop yıldızı Aryana Sayeed, ülkesinde yaşananların ardından önce Türkiye'ye geldi ardından ABD'ye gitti. Yaşadığı zorlu süreci anlatan Sayeed, "Yıllarca Taliban'a karşı durdum. Bu yüzden gelip beni yakalayacaklar diye korktum. Bir insanın müzik yapması, şarkı söylemesi neden büyük bir günah ki" diye konuştu.

Afganistan'ın ünlü pop yıldızı Aryana Sayeed, yaşadığı zorlu süreci Reuters'a anlattı. İşte ünlü şarkıcının açıklamalarından satır başları..."14 Ağustos'ta havayolu şirketlerinden birinin sahibi olan arkadaşım aradı. Ertesi gün bir uçuş olduğunu ve Afganistan'dan çıkmamız gerektiğini ülkede durumun kötüye gittiğini söyledi""Taliban'ın heran Kabil'e girebileceğini söyledi. Havaalanına gittik işlemler için bekliyorduk, birden bire silah sesleri duyduk.""Güvenlik görevlileri de dahil tüm çalışanlar havaalanını terk etti. İnsanlar koşturmaya ve uçaklara binmek için akın etmeye başladı.""Bildiğiniz gibi ben yıllarca Taliban'a karşı durdum, onlara karşı olduğumu gösteren mesajlar verdim. Bu yüzden ya beni gelip yakalarlarsa diye cidden korktum. Bu benim ve nişanlımın sonu olurdu. ""Afganistan'dan canlı bir şekilde çıkabildiğim için çok mutluyum. Şuan Washington'dayım ancak normal hissetmiyorum, sarsılmış durumdayım.""Tüm bunları yaşamak zorunda kaldığıma inanamıyorum. Bunu hak ettiğimi düşünmüyorum.""Bir insanın müzik yapması, şarkı söylemesi neden büyük bir günah ki, neden böyle bir muameleye maruz kalıyorum.""Adına konuştuğum tüm Afgan kadınlar için sadece temel hakları talep ediyorum. Kadınlara şunu söylemek istiyorum: Vazgeçmeyin.""Sokağa çıkıp hak arayan kadınları gördüm. Buna devam etmelerini ve mücadeleyi bırakmamalarını istiyorum."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar