Alec Baldwin olayında yeni gelişme: Senaryoda yoktu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.11.2021 tarih ve 10:02 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Alec Baldwin olayında yeni gelişme: Senaryoda yoktu

makale içerik

Alec Baldwin olayında yeni gelişme: Senaryoda yoktu
Kısa Linki Kopyala

Alec Baldwin olayında yeni gelişme: Senaryoda yoktu

Yıldız oyuncu Alec Baldwin'in sette kazara görüntü yönetmenini öldürmesine ilişkin yeni bir dava açıldı. Olayın yaşandığı sahnede senaryoya göre silahın ateşlenme zorunluluğu olmadığı iddia edildi.

Davayı filmin senaryo uzmanı Mamie Mitchell açtı. Mitchell'ın avukatı, Baldwin ve yapımcıların dikkatsiz davrandığını iddia etti.Yapımcıları güvenlik protokollerine uymamakla suçlayan Mitchell, senaryoya göre, olayın yaşandığı sahnede üç yakın çekim planı olduğunu söyledi.Bu planlarda silahın ateşlenmesinin gerekmedi aktarıldı. Avukat, Baldwin'i silahı kontrol etmeden ateşleyerek "Rus ruleti oynamakla" suçladı.Olayla ilgili daha önce de bir set çalışanı "İhmal" davası açmıştı. Polisin sette yaşanan kazaya ilişkin yürüttüğü soruşturma ise sürüyor.Daha önce ise ışık şefi Serge Svetnoy, Baldwin dahil üç isimden davacı olmuştu. Svetnoy, Baldwin ve yıldız oyuncuya silahı veren yönetmen yardımcısı David Halls ile setteki silahlardan sorumlu olan Hannah Gutierrez Reed'e dava açmıştı. Svetnoy düzenlediği basın toplantısında, olaydan birkaç gün önce silahların başıboş bir şekilde yerde durduğunu gördüğünü ve bunlardan sorumlu kişileri uyardığını belirtmişti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar