Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için Instagram hesabı açtı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 21.08.2021 tarih ve 08:30 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için Instagram hesabı açtı

makale içerik

Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için Instagram hesabı açtı
Kısa Linki Kopyala

Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için Instagram hesabı açtı

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için Instagram hesabı açarak bir Afgan kızın kendisine yazdığı mektubu paylaştı.

Daha önce sosyal medya hesabı olmayan Angelina Jolie, açtığı Instagram hesabında "Temel insan hakları için mücadele veren insanların hikayelerine" yer vereceğini belirtti.

"İKİ HAFTA ÖNCE GÖRÜŞTÜM"

Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) iyi niyet elçisi olan Jolie, bir Afgan kızın yazdığı mektubu paylaştığı ilk gönderisinde, 11 Eylül’den iki hafta önce Afganistan’da Taliban’dan kaçan Afgan mültecilerle görüştüğünü yazdı.

"ANLAŞILMASI İMKANSIZ BİR BAŞARISIZLIK"

Jolie, Afganların ülkelerini saran korku ve belirsizlik nedeniyle yeniden yurtlarından olmaları karşısında üzüntüsünü ifade etti. Oyuncu "Bunca harcanan zaman ve paradan sonra, dökülen kanın ve kaybedilen hayatların bu sonuca ulaşması, anlaşılması imkânsız bir başarısızlık" yorumunu yaptı.

"YÜK GİBİ GÖRÜLMELERİ MİDE BULANDIRICI"

Jolie, dünyanın en yetenekli insanları olarak tanımladığı Afgan mültecilerin yük gibi görülmesini de mide bulandırıcı olarak değerlendirdi.

Bebeğini ABD askerine böyle teslim etti

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar