Atılay Uluışık kimdir?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.06.2021 tarih ve 13:00 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Atılay Uluışık kimdir?

makale içerik

Atılay Uluışık kimdir?
Kısa Linki Kopyala

Atılay Uluışık kimdir?

Bir dönemin sevilen yapımlarından olan Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Ali karakteri ile tanınan Atılay Uluışık, Teşkilat dizisi ile ekranlara geri döndü. Peki, Atılay Uluışık kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Ali karakteri ile tanınan ve şimdilerde Teşkilat dizisi ile ekranlara yeniden dönen Atılay Uluışık'ın hayatı, diziyi izleyen seyirciler tarafından merak ediliyor. 

Peki, Atılay Uluışık kimdir?

ATILAY ULUIŞIK KİMDİR?

Atılay Uluışık, 9 Mart 1977 Ankara doğumlu Türk tiyatro ve dizi oyuncusu. 

Uluışık, 1989-2002 yılları arasında yayımlanan "Bizimkiler" dizisi ile tanındı.

EĞİTİMİ

1995 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Mühendisliği Bölümünü kazandı ve 2000 yılında mezun oldu.

KARİYERİ

14 yıl süren ve 2002 yılında son bulan Bizimkiler dizisinde rol almaya başladığında 12 yaşındaydı ancak oyunculuk kariyeri Bizimkiler dizisiyle değil, Ali Poyrazoğlu ile TRT'de oynadığı bayram skeçleri ile başlamıştır.

Dizi başladığı sırada Şehir Tiyatroları'nda da rol almaktaydı. Tiyatroya, dizi için istenen çocuk tarif edildiğinde Uluışık da Bizimkiler dizisinde rol almaya başladı. Uluışık ayrıca Atv'de yayımlanan Doksanlar dizisinde öğretmen Kemal'i canlandırdı.

ADA MASALI 3. YENİ BÖLÜM 2. FRAGMANI

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar