Bayram öncesinde Halk Ekmek'in baklava üretimi iki katına çıktı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.05.2021 tarih ve 11:41 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Bayram öncesinde Halk Ekmek'in baklava üretimi iki katına çıktı

makale içerik

Bayram öncesinde Halk Ekmek'in baklava üretimi iki katına çıktı

Bayram öncesinde Halk Ekmek'in baklava üretimi iki katına çıktı

Bayramların olmazsa olmaz lezzeti baklavada Ramazan bayramı öncesinde siparişler artış gösterdi. Ankara'da Halk Ekmek Fabrikası, siparişler sonrasında günlük baklava üretimi 200 kilogramdan 400 kilograma çıkartıldı.

Ramazan bayramına günler kala tatlı siparişlerinde yoğunluk yaşanıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, artan talep üzerine günlük 200 kilogram baklava üretim kapasitesini günlük 400 kilograma çıkardı.Ankara Halk Ekmek Fabrikası Üretim Sorumlusu ve Gıda Mühendisi Şengül Mutlu, baklavaların hijyenik bir ortamda üretildiğini belirterek, “Birinci sınıf hammadde kullanılıyor. Gerçek buğday, gerçek şeker, gerçek ceviz. Özellikle cevizlerimizi görerek ve tadarak satın alıyoruz. Müşterilerimiz gönül rahatlığıyla tüketebilirler” diye konuştu.Fıstıklı ve cevizli baklavaların 213 derecede 40-45 dakika fırınlandığını ve yüzde 100 tereyağı kullanıldığı bilgisini veren Ustabaşı Adem Rıfat Ayhan ise bir baklavanın iyi olabilmesi için kaliteli malzeme kullanılması gerektiğini vurguladı.Ayhan ayrıca kullanılan unun da kaliteli olması gerektiğini belirtti.Halk Ekmek satış noktalarında, fıstıklı baklavanın kilosu 69 liradan satılırken, cevizli baklavanın kilosu ise 49 TL’den satılıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar