Boris Johnson pandemi partileriyle gündemde

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.12.2021 tarih ve 10:50 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Boris Johnson pandemi partileriyle gündemde

makale içerik

Boris Johnson pandemi partileriyle gündemde
Kısa Linki Kopyala

Boris Johnson pandemi partileriyle gündemde

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın geçen yıl en sıkı corona virüs önlemleri ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde, kalabalık gruplar içine girerek başbakanlık konutunda parti yaptığı iddia edidi. Daily Mirror'ın haberi ülkede yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

İngiltere’de corona virüs yasaklarının en sıkı olduğu 2020 yılının Aralık ayının başında Başbakan Boris Johnson’ın kuralları yok sayarak başbakanlık konutu Downing 10 numarada kapalı alanda büyük çaplı partiler organize ettiği ortaya çıktı.İnsanların kapalı alanda kalmasına yasak getirildiği dönemde Johnson’ın iki parti düzenlediği öne sürüldü… İddiayı ortaya atan ise ülkenin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Mail oldu.Gazeteye konuşan kaynaklar, “Partide yaklaşık 40 ile 50 kişi vardı. İki parti de orta boyuttaki bir odada gerçekleşti ve insanlar dip dibeydi. Tam bir corona virüs kabusuydu” dedi.“ÜLKENİN GERİ KALANI EVDEYKEN…”Gazeteye konuşan kaynaklar, “Ülkenin geri kalanı evlerine kapanmışken yetkililer arka arkaya şarap içiyordu” dedi. Mekanda çok sayıda parti düzenlendiğini söyleyen bir diğer yetkili ise, “Johnson’ın eşiyle kaldığı katta sürekli parti vardı. Johnson’ın eşi Carrie, partilere bağımlıydı” yorumunu yaptı.Gazeteye konuşan bir diğer kaynak ise, “Johnson konuttaki partilere ya göz yumuyordu ya da bazen kendisi bile etkinliklere katılıyordu” dedi.Fakat Johnson hakkındaki iddiaların artmasıyla birlikte muhalefet partileri olaya büyük tepki gösterdi. İşçi Parti lideri Keir Starmer, “İnsanları evlerine hapsettikten sonra alkollü parti düzenlemek kabul edilemez.Başbakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Carrie Johnson’ın sözcüsü, “Johnson’ın konutta parti düzenlediği iddiaları tamamen asılsız. Carrie Johnson tamamen corona virüsü kurallarına her zaman uydu ve bu iddialar gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar