Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu'dan koruma kararı talebi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.07.2021 tarih ve 17:25 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu'dan koruma kararı talebi

makale içerik

Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu'dan koruma kararı talebi
Kısa Linki Kopyala

Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu'dan koruma kararı talebi

Eski sevgilisinin kapısına dayanarak saldırdığı iddia edilen ve gözaltına alınmasının ardından serbest bırakılan şarkıcı Çağatay Akman hakkında eski sevgilisi Öykü Uslu koruma kararı talebinde bulundu.

Şarkıcı Çağatay Akman, iddialara göre geçtiğimiz cuma gecesi Cihangir'de oturan eski sevgilisi oyuncu Öykü Uslu'nun kapısına dayanmış ve kapıya inen Uslu’ya şiddet uygulamıştı. Uslu’nun polis ekiplerini aramasının sonrasında gözaltına alınan Akman, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakılmıştı. Uslu bugün, avukatı Mehmet Gençoğlu ile Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek Çağatay Akman’a karşı koruma talebinde bulundu.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan koruma kararı talebi dilekçesinde, Akman’ın Uslu’ya karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunulmamasına, ikamet ettiği binaya yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız edilmemesine karar verilmesi talep edildi.

"EVİMİN ÖNÜNE GELDİ"

Koruma kararı talebinin ardından açıklama yapan Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu, “Çağatay Akman adlı kişinin beni darp etmesinden açılan bir soruşturma. Evimin önüne gelip zilime basmasıyla başlayan tacizleri, hakaretleri. Ben sonra polisi aradım, sonra karakol. Uzun zamandır iletişim kurmuyorduk. Yani nedenini, neden bu şekilde davrandığını bilmiyorum. Darp raporum var ama karşılıklı olan bir arbede aslında. Şikayetçiyim” dedi. 

"TEHDİT, HAKARET VE FİZİKSEL ŞİDDETLE KARŞILIK VERİYOR”

Uslu’nun avukatı Mehmet Gençoğlu ise, ‘’Müvekkilim kendisi evde arkadaşıyla birlikte otururken Çağatay bey geliyorlar, zile basıyorlar ancak müvekkilim kapıya baktığında kimseyi göremediğinden kapıyı açmıyor. Akabinde bahsi konu olduğu kişinin orada olduğu anlaşılıyor. Yarım saat gibi bir süre aşağıda bekliyor. Müvekkilim, Çağatay’ın gitmeyeceğini düşünerek aşağıya iniyor ve gitmesini, oradan uzaklaşmasını söylüyor ancak kişi buna karşılık tehdit, hakaret ve fiziksel şiddetle karşılık veriyor’’ diye belirtti.

"PSİKOLOJİK OLARAK DERİN BİR ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDE"

Öykü Uslu’nun psikolojik şiddet yaşadığını söyleyen avukat Gençoğlu, “Bir şekilde fiziksel şiddete karşılık vermeye çalışıyor ancak yetersiz kalıyor. Hemen polisi arıyor, polis olay yerine gelirken de müvekkilimin arkadaşlarına da saldırıyor. Durum bu şekilde karakolda sonuçlanıyor. Biz, derhal 6284 Sayılı Kanun uyarınca koruma tedbir kararı için Aile Mahkemesi’ne başvurduk. Ayrıca yürütülen soruşturma için de beyan dilekçesi sunduk. Müvekkilim psikolojik olarak derin bir üzüntü içerisinde. Biz, sadece kadına değil, canlılara olan her türlü şiddetin karşısındayız” dedi. 

GENÇ ŞARKICI ESKİ SEVGİLİSİ VE ARKADAŞINA BÖYLE SALDIRDI

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar