Doctor Who oyuncusu Christopher Eccleston'dan depresyon itirafı: Neredeyse her şeyimi kaybettim

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 04.10.2021 tarih ve 11:27 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Doctor Who oyuncusu Christopher Eccleston'dan depresyon itirafı: Neredeyse her şeyimi kaybettim

makale içerik

Doctor Who oyuncusu Christopher Eccleston'dan depresyon itirafı: Neredeyse her şeyimi kaybettim
Kısa Linki Kopyala

Doctor Who oyuncusu Christopher Eccleston'dan depresyon itirafı: Neredeyse her şeyimi kaybettim

Doctor Who dizisiyle tanınan İngiliz oyuncu Christopher Eccleston, bir dönem şiddetli depresyon nedeniyle hastaneye yattığını itiraf ederek, "Neredeyse her şeyimi kaybetmiştim" dedi.

Eski Doctor Who dizisi oyuncusu Christopher Eccleston, bir dönem şiddetli klinik depresyon nedeniyle hastanede yattığını itiraf ettikten sonra “neredeyse her şeyini kaybettiğini” anlattı. 57 yaşındaki oyuncu, İngiltere’nin Plymouth şehrinde çıkarılan sokak gazetesi Big Issue’ya konuşurken, “Bence bu gazeteyi satan insanlar hakkında edinilen fikir, hiçbir zaman ‘başarılı bir hayatları olmadığı’ şeklinde. Ama ben şiddetli klinik depresyon geçirip hastaneye yattığımda neredeyse her şeyimi kaybetmiştim” dedi.“Öleceğimi düşündüğüm bir gece vardı” diyen Eccleston, “Euston Caddesi’nde bir çantayla koşuyordum. Şimdi, biri beni görseydi, ‘Aa bu Doctor Who’ derdi. Demek istediğim, insanların bunun ne kadar hızlı olabileceğini anladıklarını sanmıyorum. Özellikle de ekonomik durgunluk zamanlarında” diye konuştu.2016 yılında yayınlanan The A Word adlı ilk dizisini çektiği zamanlarda ruhsal sorunlar yaşadığını söyleyen Eccleston, “Maurice adında komik ve kaba saba bir karakteri canlandırıyordum. O olabilmek için günde 10 saat harcıyordum, sonra otel odama dönüyordum ve uyumuyordum” dedi."GECELEYİN ÖLÜME YAKIN OLDUĞUMA İNANMIŞTIM" “Daha sonra birkaç yıldır savaş ya da uçuş yaptığımı ve artık savaşamayacağımı ya da uçamayacağımı öğrendim. Beyin kimyam bana ölmek üzere olduğumu söylüyordu. Hayatımın kontrolünü elime alamıyordum. Bunun psikoz denilen şey olup olmadığını bilmiyorum, sadece geceleyin ölüme yakın olduğuma inanmıştım” diyen oyuncu, “Sabah saat 7 olduğunda işe gidip Maurice kostümü giyiyiordum. Yemin ederim rolümü yapıyordum ve iyiydim” şeklinde konuştu.İngiliz aktör Christopher Eccleston, Doctor Who dizisindeki Dokuzuncu Doktor rolü ile ve aynı zamanda Thor: Karanlık Dünya filmindeki Lanetli Malekith rolü ile tanınıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar