Doğu Demirkol Survivor'a konuk oldu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.06.2021 tarih ve 16:58 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Doğu Demirkol Survivor'a konuk oldu

makale içerik

Doğu Demirkol Survivor'a konuk oldu
Kısa Linki Kopyala

Doğu Demirkol Survivor'a konuk oldu

İlk olarak sosyal medyada çektiği videolar ile tanınan komedyen Doğu Demirkol, dün akşam Survivor 2021'in konukları arasındaydı. Peki Doğu Demirkol kimdir?

Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı filminde başrol oynayarak büyük bir çıkış yakalayan Doğu Demirkol, dün akşam Survivor 2021'e konuk oldu. Peki Doğu Demirkol kimdir?

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Aydın Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Demirkol, önceleri sosyal medya üzerinden çeşitli komedi video paylaşarak sözlük sitelerinin dikkatini çekti. Doğu Demirkol, 2012 yılında Yetenek Sizsiniz yarışmasına katıldı. 2016 yılında BKM'de Açık Mikrofon adıyla gösteriler yaptı. Buradaki başarısından sonra Güldür Güldür adlı programa konuk olarak katılıp kısa bir stand-up gösterisi sundu.

Daha sonra; Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi, Beylikdüzü Torium Sahne ve daha birçok mekanda tek kişilik stand-up gösterileri gerçekleştirdi.

2018 yılında Ali Atay'ın yönettiği Ölümlü Dünya filminde canlandırdığı "Zafer" karakteri ile sinema hayatı başladı. Aynı yıl İlk gösterimi 71. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirilen Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Ahlat Ağacı filminde "Sinan Karasu" karakteriyle başrolde yer aldı.

2020 yılı Ocak ayında TRT1'de 19 bölüm yayınlanan Tutunamayanlar adlı televizyon dizisinde "Tarık Şakrak" karakterini canlandırdı. Aynı yıl İbrahim Büyükak'ın senaryonusunu yazıp oynadığı Bayi Toplantısı adlı sinema filminde canlandırdığı "Adem Ballı" karakteri ile başrolü paylaştı. 2020 yılının son gününde Digital Platform GAİN'de yayınlanan yılbaşına özel hazırladığı stand-up gösterisi gerçekleştirdi.

2021 yılında internet platformu BluTV tarafından yayınlanan ve kendi hayatını konu aldığı absürt komedi tarzındaki "Doğu" adlı dizide oynuyor. Aynı yıl Ocak ayında Mustafa Sandal ile düet yaptığı Tekrar adlı single çalışmasının normal ve kısa film olmak üzere 2 versiyonunun yayınlandığı skeç tadındaki farklı tarzıyla dikkat çeken klibinde Musti'nin eski kliplerine göndermede bulunuldu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar