eryem Uzerli Uluslararası Asya Film Festivali'nde

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.09.2021 tarih ve 08:15 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. eryem Uzerli Uluslararası Asya Film Festivali'nde

makale içerik

eryem Uzerli Uluslararası Asya Film Festivali'nde
Kısa Linki Kopyala

eryem Uzerli Uluslararası Asya Film Festivali'nde

Kırgızistan'da "Hürrem Sultan" rolüyle tanınan sinema oyuncusu Meryem Uzerli, Uluslararası Asya Film Festivali Dizi Ödüllerini tanıtmak için başkent Bişkek'e gitti.

Meryem Uzerli'nin de katıldığı basın toplantıda, Uluslararası Asya Film Festivali bünyesinde oluşturulan Uluslararası Asya Film Festivali Dizi Ödülleri projesi tanıtıldı.

Projenin gönüllü elçiliğini üstlenen Uzerli, Uluslararası Asya Film Festivali projesinin bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"TÜM DÜNYAYA GÖSTERMEK İSTİYORUZ"

Uluslararası Asya Film Festivali Başkanı Şuhrat İbragimov, projenin farklı halkların dil ve kültürlerini barındıran Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da 50'den fazla ülkeyi kapsadığını ifade ederek, "Proje ile dizi sektöründeki bölgedeki yaratıcılığı tüm dünyaya göstermek istiyoruz" dedi.

"Günümüzde Türkiye, ABD'den sonra kendi dizilerini dünyaya en fazla ihraç eden ülkedir. Türkiye'nin dizi ihracatı artmaya devam edecek" diyen İbragimov, proje ile Avrasya ve Asya'da dizi sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

İbragimov, Uluslararası Film Festivali Dizi Ödülleri etkinliğinin gelecek yıl İstanbul'da yapılacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar