Eski Japon Prenses'in eşi Komuro Kei sınavı geçemedi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 30.10.2021 tarih ve 10:32 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Eski Japon Prenses'in eşi Komuro Kei sınavı geçemedi

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Eski Japon Prenses'in eşi 
Komuro Kei sınavı geçemedi

Japonya'nın eski Prensesi Mako'nun eşi Komuro Kei'nin ismi, New York Eyaleti baro sınavını geçenler listesinde yer almadı.

Kyodo ajansının haberine göre "The New York State Board of Law Examiners" kuruluşu, temmuzda düzenlenen sınavı kazananların listesini yayımladı. ABD'li kuruluş, yoklamaya giren 9 bin 277 adayın 5 bin 791'inin sınav sürecini başarıyla tamamladığını ve başarı ortalamasının yüzde 63 olduğunu bildirdi ancak listedeki başarılı isimler 5 bin 785 olarak açıklandı.Prenses Mako'nun hafta hayatını birleştirdiği, ABD'deki Fordham Üniversitesinden mayısta mezun olan Komuro Kei listede yer almadı.Kamu yayıncısı NHK, Komuro'nun, New York merkezli bir firmada hukuk danışmanı olarak çalıştığını aktardı.26 Ekim'de evlenen Japon çift, pasaport işlemlerinin ardından kasımın ilk yarısında ABD'ye yerleşeceklerini açıklamıştı.Japonya İmparatorluk ailesinde halk tabakasından biriyle evlenen kadın mensuplar, kraliyet statüsünü kaybediyor. Prenses Mako da evliliği nedeniyle bu statüsünü yitirdi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar