Fenomen Oğuzhan Uğur savcılığa ifade verdi: Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 05.10.2021 tarih ve 10:09 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Fenomen Oğuzhan Uğur savcılığa ifade verdi: Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz

makale içerik

Fenomen Oğuzhan Uğur savcılığa ifade verdi: Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz
Kısa Linki Kopyala

Fenomen Oğuzhan Uğur savcılığa ifade verdi: Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz

İslami değerlere hakaret ettiği iddiasıyla hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma yürütülen fenomen Oğuzhan Uğur savcılığa ifade verdi. Uğur, "Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz. Kaçak göçmen sorununa dikkat çekmek için böyle bir video çektik" diyerek suçlamayı reddetti.

Fenomen Oğuzhan Uğur hakkında sosyal medya platformunda yayınlanacak programının tanıtım fragmanı tartışmalara neden olmuştu. Sarıklı ve cübbeli, silahlı sakallı ve mini etek giyen bir kadının peşinden telefonla çekim yaparak yürüyen karakterlerin yer aldığı fragmana sosyal medyada tepki gösterilmişti. Bir grup vatandaş da 23 Ağustos'ta İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek Oğuzhan Uğur hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun üzerine "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan hakkında soruşturma başlatılan Uğur, bugün avukatı Çağdaş Çelik ile birlikte adliyeye geldi. 

SUÇLAMAYI REDDETTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'na "şüpheli" sıfatıyla ifade veren Uğur'un, "Kaçak göçmen sorununa dikkat çekmek için böyle bir video çekip yayınlandık. Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik bir yana halkın büyük bir kısmının rahatsız olduğu konuyu dile getirdik" dediği öğrenildi. 

Uğur sosyal medya hesabından adliyede çekilen bir karesini de yayınladı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar