Gaziantep'te baklavacılar bayram mesaisinde

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.07.2021 tarih ve 12:05 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Gaziantep'te baklavacılar bayram mesaisinde

makale içerik

Gaziantep'te baklavacılar bayram mesaisinde
Kısa Linki Kopyala

Gaziantep'te baklavacılar bayram mesaisinde

Gaziantep'te baklava ustaları, Kurban Bayramı için gelen talepleri karşılayabilmek amacıyla yoğun mesai harcıyor. Baklava ustası Ömer Çelebioğulları, "Yurt içine ve dışına 7 gün 24 saat paket baklava gönderiyoruz" dedi.

Baklavası ve fıstığı ile ünlü Gaziantep'te baklava üreticileri, Kurban Bayramı dolayısıyla yurt içinden ve dışından gelen siparişleri yetiştirmek için sabahın erken saatlerinde imalathanelere gelerek çalışıyor.Bayram baklavalarının büyük bölümü, paketlenerek, yurt içindeki ve dışındaki müşterilere uçak, otobüs ya da kargo ile ulaştırılıyor.Tezgahlarının başına geçerek, çalışan ustaların hazırladığı baklavalar, önceki bayramlarda olduğu gibi bölgenin yanı sıra Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından talep görüyor.Baklava ustası Ömer Çelebioğulları, Kurban Bayramı nedeniyle çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını söyledi.Kurban Bayramı için tatlı telaşlarının başladığını belirten Çelebioğlu, "Kurban Bayramı için tatlı telaşımız başladı. Ustalarımız ile gün doğmadan üretime başlıyoruz. 81 ile yapmış olduğumuz ürünleri göndermeye başladık. Ayrıca uluslararası ülkelere de 7 gün 24 saat gönderim yapıyoruz" dedi."Bayram telaşında elimizden geldiği kadar en hassas şekilde ürünlerimizi hazırlayıp müşterilerimize gönderiyoruz" diyen Çelebioğulları, "Güzel ve eşsiz baklava yapımı üç aşamadan oluşur. Birincisi ustalık, ikincisi sade yağ son olarak üçüncü ise fıstıktır. Bu üçü bize mevcuttur. Bizim kendi yetiştirdiğimiz zanaatkarlarımız ile fıstığın tam firik haliyken toplayıp getiriyoruz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar