Genç YouTuber video çekerken düşüp hayatını kaybetti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.08.2021 tarih ve 16:06 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Genç YouTuber video çekerken düşüp hayatını kaybetti

makale içerik

Genç YouTuber video çekerken düşüp hayatını kaybetti
Kısa Linki Kopyala

Genç YouTuber video çekerken düşüp hayatını kaybetti

Danimarkalı YouTuber Albert Dyrlund, İtalyan Alpleri'nde video çekerken düşerek hayatını kaybetti.

Danimarkalı 22 yaşındaki YouTuber Albert Dyrlund, 28 Temmuz Çarşamba günü Alpler'deki Seceda Dağı'nda bulunan Forcella Pana bölgesinde YouTube kanalında yayımlamak için bir video çekiyordu. Bu sırada henüz bilinmeyen bir nedenle genç YouTuber bölgeden aşağı düştü. 

Dyrlund'un annesi Vibe Jørger Jensen, oğlunun yaklaşık 200 metreden düştüğünü söyledi. Anne, bu zor zamanda daha fazla açıklama yapmak istemediklerini ve mahremiyetlerine saygı duyulmasını beklediklerini ifade etti.

Independent Türkçe'nin aktardığına göre, Danimarka Dışişleri Bakanlığı da Kopenhag'da çıkan yerel gazete Ekstra Bladet'e açıklamada bulunarak genç YouTuber'ın ölümünü doğruladı.

Dyrlund'un YouTube'da yaklaşık 175 bin, Instagram'daysa yaklaşık 240 bin takipçisi bulunuyordu.

SİNEMA ÖDÜLÜ ALMIŞTI

Kendi bestelediği “Emoji” ve “Waffles” adlı parçalarıyla tanınan YouTuber, 2018 yapımı komedi filmi “Team Albert”ın kadrosunda da yer almıştı.

Dyrlund, filmdeki rolüyle 2019'da Danimarka Film Akademisi tarafından verilen Robert Ödülü'nü kazanmıştı.

İtalya'nın devlet kanalı Rai'nin haberine göre bölgeye acil kurtarma helikopteri çağrılmasına rağmen genç YouTuber olay yerinde yaşamını yitirdi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar