Genco Erkal: Dördüncü doz aşımı da oldum

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.09.2021 tarih ve 12:52 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Genco Erkal: Dördüncü doz aşımı da oldum

makale içerik

Genco Erkal: Dördüncü doz aşımı da oldum
Kısa Linki Kopyala

Genco Erkal: Dördüncü doz aşımı da oldum

Saratçı Genco Erkal, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınına karşı dördüncü doz aşısını yaptırarak önlem aldı. Usta tiyatrocu, "Herkese şiddetle öneriyorum" dedi

Corona virüs ile mücadele devam ederken, ünlü isimlerden vatandaşların aşı olmaları için destek mesajları geliyor. 83 yaşındaki usta tiyatrocu Genco Erkal da dördüncü doz aşısını olduğunu duyurdu.

"GÖRÜL RAHATLIYIĞILA METROYA BİNEBİLİRİM"

O anları sosyal medya hesaplarından paylaşan Erkal, "2 Sinovac, 2 Biontech. Herkese şiddetle öneriyorum. Artık gönül rahatlığıyla metroya binebilirim. Sinemaya, tiyatroya gidebilir, yurt dışına çıkabilirim" dedi.

DÖRDÜNCÜ DOZ AŞI KİMLERE YAPILIYOR?

Türkiye'de corona virüsle mücadele kapsamında ağustos ayında sağlık çalışanları ve öncelikli gruplara dördüncü doz aşı hakkı getirildi. Açıklamadan kısa süre sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dördüncü doz aşı kararına açıklık getirerek, bunun yurt dışına seyahat edeceklere yönelik bir uygulama olduğunu söyledi.

Erkal üçüncü doz aşısını "Aşı karşıtlığı yapıp cümlemizin sağlığını tehlikeye atmanın alemi yok" diyerek duyurmuştu

Özel seyahat için talep edilmesi dışında ek bir aşı gerekliliğinin olmadığını belirten Bakan Koca, "İlgili ülke düzenlemelerine uymak üzere 2 doz mRNA aşısı olmayı talep eden kişiler için özel bir düzenleme yapılmıştır. Özel seyahat için talep edilmesi dışında ek bir aşı gerekliliği yoktur. Bugün itibarıyla 2 doz mRNA aşısı ya da 3 doz inaktif aşı olmuş kimsenin ek bir doz aşı olmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. Böyle bir tıbbi gereklilik de kesinlikle yoktur" dedi.

SADECE YURDT DIŞINA GİDENLER Mİ YAPTIRIYOR?

Avrupa Birliği ülkeleri, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onay almamış olan aşılara vize vermiyor. EMA son olarak haziran ayında Çin'in Sinovac firması tarafından geliştirilen ve Türkiye'de kullanılan aşının değerlendirme sürecinin devam ettiğini açıklamıştı. EMA şu ana kadar BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson aşılarına onay vermiş durumda.

İstanbul Filarmoni Derneği’nde taciz iddiası

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar