Greta Thunberg modayı eleştirdi: En son üç yıl önce bir şey satın aldım

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.08.2021 tarih ve 08:48 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Greta Thunberg modayı eleştirdi: En son üç yıl önce bir şey satın aldım

makale içerik

Greta Thunberg modayı eleştirdi: En son üç yıl önce bir şey satın aldım

Greta Thunberg modayı eleştirdi: En son üç yıl önce bir şey satın aldım

Genç iklim aktivisti Greta Thunberg, moda endüstrisinin çevreye zararını eleştirdi. "En son üç yıl önce yeni bir şey aldım ve ikinci eldi" diyen Thunberg, "Moda endüstrisi, iklim ve ekolojik acil durumun büyümesine neden oluyor" diye konuştu.

İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, moda dergisi Vogue'un yeni çıkan İskandinav edisyonunun ilk sayısının kapağında yer aldı.Moda dergisine verdiği röportajda moda endüstrisini eleştiren Thunberg, "Moda endüstrisi, iklim ve ekolojik acil durumun büyümesine neden oluyor" dedi.Thunberg, "Birçok kişinin tek kullanımlık olarak gördüğü modanın tadını çıkarmak için dünya çapında sömürülen sayısız işçi ve topluluk üzerindeki etkisinden bahsetmiyoruz" sözlerini dile getirdi.Thunberg, 3 yıldır yeni kıyafet almadığını söyledi.Thunberg, "En son üç yıl önce yeni bir şey aldım ve ikinci eldi. Tanıdığım kişilerden bir şeyler ödünç alıyorum. Dünya tehlikedeyken hem moda için seri üretim yapıp hem de sürdürülebilir olmasını sağlayamazsınız. Bu, bir sistem değişikliğine ihtiyaç duymamızın birçok nedeninden sadece biri" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar