Her gece aynı yerde buluşuyorlar

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.08.2021 tarih ve 12:56 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Her gece aynı yerde buluşuyorlar

makale içerik

Her gece aynı yerde buluşuyorlar
Kısa Linki Kopyala

Her gece aynı yerde buluşuyorlar

Şanlıurfa’da yaşayan hayvansever vatandaş, parka yanına gelen bir tilkiyi elleriyle besledi. Aylardır aynı saatlerde parka giden vatandaş ile tilki arasında bir dostluk başladı.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde parka pikniğe giden hayvansever vatandaş Hanifi Taşkıran, gece saatlerinde yiyecek arayan bir tilkiyi fark etti.Tilkiyi tavukla besleyen Taşkıran, sonraki günlerde de aynı saatlerde parka giderek tilkiye yiyecek vermeye devam etti. Taşkıran, tilkiyle kurduğu yakınlığın ilerlemesi üzerine adını da ’Çilo’ koydu.Tilki ile kurduğu arkadaşlığı anlatan hayvansever vatandaş Hanifi Taşkıran, “Bazen dinlenmek için geceleri bu parka geliyorum. Parka yine bir gün geldiğimde bir tilki fark ettim. Tilkinin karnının aç olduğunu düşünerek onun için gidip biraz kemik ve tavuk eti aldım" dedi. Ertesi gün geldiğinde tilkiyi aynı yerde gören Taşkıran, "Onunla yakın bir arkadaşlık bağımız oluştu" diye konuştu.İsmini seslendiğinde tilkinin hemen yanına geldiğini söyleyen Taşkıran, "Hayvanların da tıpkı insanlar gibi sevgi ve şefkate ihtiyaçları var. Onlara zarar vermezseniz, onlar da size zarar vermez. Herkesin hayvan dostu olmasını istiyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar