İkitelli'de anne köpek ve yavrusu alev kapanından kurtarıldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 01.09.2021 tarih ve 11:15 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. İkitelli'de anne köpek ve yavrusu alev kapanından kurtarıldı

makale içerik

İkitelli'de anne köpek ve yavrusu alev kapanından kurtarıldı

İkitelli'de anne köpek ve yavrusu alev kapanından kurtarıldı

İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'ndeki yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 8 saat süren çalışmalarının ardından kontrol altına alındı. Asena isimli anne köpek ve Eray isimli yavrusu saatler sonra alev alev yanan işyerinden sağ olarak kurtarıldı. Köpekler tedbir amacıyla veterinere götürülürken, köpeklerin sahibi Ali Uysal, "Bizim işyerimiz de yandı ama köpeğim kurtuldu mutluyum iş yeri umrumda değil." dedi.

İkitelli'nin Ziya Gökalp Mahallesi'nde Çevre Sanayi Sitesi 11. Blok'ta bulunan kolonya ve dezenfektan üretimi yapan iş yerinde gece saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.Kısa sürede büyüyerek boya üretimi yapılan 10. Bloğa sıçrayan yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.Kimyasal maddelerin olduğu binadaki yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı. Yangının çıktığı iş yerinin ortaklarından olan bir kişi yangına müdahale ederken yaralandı. Yaralı gelen sağlık ekiplerince Bağcılar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.Ekiplerin 8 saat süren müdahalesinin ardından yangın kontrol altına alındı. Sabah saatlerinden itibaren soğutma çalışmaları da devam ediyor.Soğutma çalışmaları sırasında anne köpek ile yavrusu yangından sağ çıktı. Köpekler veterinere götürüldü. O anlarda vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.Eray ve Asena isimli köpeklerin sahibi Ali Uysal, "Mutluyuz. Öldüler diye düşünüyorduk. İtfaiyecilere yüz kere bakın yaşıyorlardır dedik ama 'ölmüşlerdir' dediler. Akşam saatlerinde kimyacıda yangın çıktı. Bizim işyerimiz de yandı ama köpeğim kurtuldu mutluyum, iş yeri umrumda değil. 2 yıldır bakıyoruz, birisinin adı Eray diğeri de yavrusu" dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar