Jeffrey Epstein intiharında gardiyanlar kayıtları değiştirdiklerini kabul etti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 22.05.2021 tarih ve 14:56 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Jeffrey Epstein intiharında gardiyanlar kayıtları değiştirdiklerini kabul etti

makale içerik

Jeffrey Epstein intiharında gardiyanlar kayıtları değiştirdiklerini kabul etti

Jeffrey Epstein intiharında gardiyanlar kayıtları değiştirdiklerini kabul etti

Hücresinde kendini astığı açıklanan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein'i izlemekle görevli olan 2 gardiyan, yargılandıkları davada kayıtlarla oynadıklarını kabul ettiler.

Associated Press'e göre, New York'taki bir hücrede ölü bulunduğunda Jeffrey Epstein'i gözetlemekle görevli cezaevi memurları, hapis cezasından kaçınmalarını sağlayacak bir anlaşma kapsamında kayıtları tahrif ettiklerini itiraf etti. Yetkililer cuma akşamı, Ağustos 2019'da öldüğü gece Epstein'i gözetlemekle görevli iki Cezaevleri Bürosu çalışanının, gözden düşmüş finansçıyı izlemek yerine uyuyup internette gezindikleri iddiaları nedeniyle hapis cezasıyla karşı karşıya kalmayacağını söyledi.

TOPLUM HİZMETİ YAPACAKLAR

Federal savcıların cuma günü mahkeme belgeleriyle sunduğu mektuba göre, Tova Noel ve Michael Thomas, Epstein'le ilgili tüm gerekli kontrolleri yapmış gibi görünmek amacıyla hapishane kayıtlarında yalan söyledikleri için denetimli serbestlik alacak ve 100 saat toplum hizmeti yapacak.

BAKANLIKLA İŞBİRLİĞİ YAPACAKLAR

Epstein'in ölümü New York kenti adli tabibi tarafından intihar olarak kabul edilirken, hücresinin sürekli izlenmesi de dahil olmak üzere ölümüne yol açan koşullar, Epstein'in fark edilmeden nasıl intihar edebildiğine dair sorulara yol açmıştı. AP'nin bildirdiğine göre iki hapishane gardiyanının, savcı-sanık uzlaşmasının bir parçası olarak, Epstein'in ölümüyle ilgili soruşturmada Adalet Bakanlığı'yla işbirliği yapması gerekecek.

KASITLI YAPTIKLARINI KABUL ETTİLER

Savcılar, mahkemeye sunulan mektupta, cezaevi gardiyanlarının kasıtlı ve bilinçli olarak gerekli sayım ve kontrollerle ilgili bariz şekilde yanlış sayım ve kontrol bilgisi verdiklerini kabul ettiklerini söyledi.

UYUYAKALDIKLARI İDDİA EDİLİYOR

Gardiyanların, Epstein'in hücresine yaklaşık 5 metre uzakta internetten mobilya ve motosiklet alışverişi yaptıkları ve her 30 dakikada bir tur atmaları gerekirken cezaevinin ortak alanında dolaştıkları iddia ediliyor.
Bildirilen iddianameye göre, görünen o ki iki gardiyan da iki saatlik bir süre boyunca uyuyakalmış.

Akrep 23. yeni bölüm fragmanı

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar