Jill Biden'in eski First Lady Melania Trump'a karşı 'dergi kapağı' zaferi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 01.07.2021 tarih ve 12:27 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Jill Biden'in eski First Lady Melania Trump'a karşı 'dergi kapağı' zaferi

makale içerik

Jill Biden'in eski First Lady Melania Trump'a karşı 'dergi kapağı' zaferi
Kısa Linki Kopyala

Jill Biden'in eski First Lady Melania Trump'a karşı 'dergi kapağı' zaferi

ABD’nin bir önceki First Lady’si Melania Trump tüm çabasına rağmen Vogue dergisine kapak olamamıştı. Ancak ABd'de yeni yönetimle beraber First Lady olan Jill Biden, Vogue’un kapağında yer aldı. Bu durum, Amerikan basınında 'zafer' olarak nitelendirildi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın eşi First Lady Jill Biden (70) ünlü moda dergisi Vogue’un Ağustos 2021 sayısının kapak yıldızı oldu.Önceki First Lady Melania Trump (51), Donald Trump'ın dört yıllık iktidarları boyunca çok istemesine rağmen prestijli dergiye kapak olamamıştı. Yeni Jill Biden'ın ise eşiyle birlikte iktidarlarının başlamasından sadece 5 ay sonra Vogue’da yer alması dikkat çekti.ABD başkanlarının eşlerinin, Vogue dergisine kapak olmaları bir gelenek olarak devam ediyor. Buna “Vogue dergisine kapak olma rozetini takmak” da deniliyor.Daha önce Michelle Obama da Vogue dergisine kapak olmuş ve derginin o sayısı satış rekorları kırmıştı.Yine aynı şekilde şimdiki ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris de derginin Şubat 2021 sayısına kapak olmuştu. Ancak ilk siyahi başkan yardımcısı da olan Harris'in, çekimlerde kullanılan ışıklandırma nedeniyle ten rengi oldukça beyaz göründüğünden dolayı, dergi tepki çekmişti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar