Mahkeme kararı çıktı: Reynmen 200 bin euro'yu faiziyle birlikte ödeyecek

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.11.2021 tarih ve 16:57 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Mahkeme kararı çıktı: Reynmen 200 bin euro'yu faiziyle birlikte ödeyecek

makale içerik

Mahkeme kararı çıktı: Reynmen 200 bin euro'yu faiziyle birlikte ödeyecek
Kısa Linki Kopyala

Mahkeme kararı çıktı: Reynmen 200 bin euro'yu faiziyle birlikte ödeyecek

Organizasyon şirketinin, turnede sahne alması için 500 bin euro'ya anlaştığı şarkıcı Reynmen’e turne öncesi ödediği 200 bin euro'nun iadesi için açtığı dava karara bağlandı. Mahkeme, şarkıcının şirkete 200 bin euro ödemesine karar verdi.

Riba Events’in sahibi Rıza Cerit, Avrupa’da gerçekleştirilecek olan 10 konserlik turne için ‘Reynmen’ lakaplı şarkıcı Yusuf Aktaş ile sözleşme imzaladı. Anlaşmaya göre, bu konserlerde sahne alıp performans sergilemesi karşılığında Reynmen’e 500 bin euro ödeyeceği belirlenen Riba Events şirketi, konser öncesi şarkıcıya 200 bin euro ödeme yaptı. Anlaşma yapılmasına karşın, corona virüs salgını sebebiyle turne iptal edildi.

Olaya ilişkin, Rıza Cerit’in avukatı Eda Salman tarafından mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, “Pandemi nedeniyle konser gibi kalabalık organizasyonlar iptal edildiği için Riba Events şirketi, konserlerini gerçekleştirmeyen Reynmen’e ödediği 200 bin euro'yu geri istemiştir. Reynmen ihtarnamelere olumsuz cevap vermiştir. Şirketin zarar kaybına uğramasının engellenmesi için 200 bin euro'nun faiziyle birlikte Reynmen’den tahsilini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

KARAR VERİLDİ

İstanbul Hukuk Mahkemesi'nde devam eden dava karara bağlandı. Duruşmada, tarafların avukatları hazır bulundu. Davayı karara bağlayan mahkeme, Reynmen’in Rıza Cerit’e 200 bin euro ödemesine karar verdi.

“BU, EMSAL BİR KARARDIR"

Mahkeme kararına ilişkin konuşan Rıza Cerit’in avukatı Eda Salman, “Mahkeme haklı olduğumuza karar vererek davamızı kabul etmiştir. Mahkeme kararına göre Reynmen, 200 bin euroyu en yüksek faiziyle birlikte müvekkilim Rıza Cerit’e ödeyecektir. Bu karar, korona virüs salgını sebebiyle gerçekleştirilemeyen organizasyonların mücbir sebep teşkil edebileceğine dair emsal bir karardır” dedi. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar