Maradona'nın ölümünün ardından rapor açıklandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.05.2021 tarih ve 10:34 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Maradona'nın ölümünün ardından rapor açıklandı

makale içerik

Maradona'nın ölümünün ardından rapor açıklandı

Maradona'nın ölümünün ardından rapor açıklandı

Arjantinli efsane futbolcu Diego Maradona’nın ölümünün ardındaki tartışmalar sonrası sağlık kurulu, efsane futbolcunun tıbbi bakımının yetersiz olduğu ve sağlığının kaderine terk edildiği raporunu savcılığa iletti.

Arjantin resmi haber ajansı TELAM'da yer alan habere göre; San Isidro Savcılığının, Maradona'nın ölümünde ihmal olup olmadığının ortaya çıkarılması için başlattığı soruşturma kapsamında inceleme yapan, 20 uzmanın yer aldığı sağlık kurulu, raporunu hazırladı.Açıklamada, Maradona'nın son günlerinde uygun şartlar altında hastanede kalması halinde daha uzun süre hayatta kalabileceği belirtildi.Raporda, "Diego Armando Maradona'ya bakan sağlık ekibinin eylemleri yetersiz, eksik ve sorumsuzcaydı. (Maradona'nın) Sağlığı kaderine terk edildi" denildi.Raporda, Maradona'nın ölümünden 12 saat önce acı çekmeye başladığı, gerektiği gibi kontrol edilmediği ve hayati tehlike arz eden belirtilerinin göz ardı edildiği de aktarıldıDünyaca ünlü futbolcunun, 3 Kasım 2020'de beyin ameliyatı için hastaneye kaldırılmasından itibaren akli melekelerini tam olarak kullanamadığı ve sağlığı hakkında karar verecek durumda bulunmadığı da bildirildi.Aralarında beyin cerrahı Leopoldo Luque ve psikiyatrist Agustina Cosachov'un da bulunduğu 7 kişi, efsane futbolcunun ölümüne sebebiyet vermekle suçlanıyor. Kurulun hazırladığı raporun, analiz edilip soruşturmaya eklenmesi de bekleniyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar