'Meghan Markle ile Prens Harry'den Kraliçe Elizabeth'e zeytin dalı'

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 08.06.2021 tarih ve 07:25 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. 'Meghan Markle ile Prens Harry'den Kraliçe Elizabeth'e zeytin dalı'

makale içerik

'Meghan Markle ile Prens Harry'den Kraliçe Elizabeth'e zeytin dalı'
Kısa Linki Kopyala

'Meghan Markle ile Prens Harry'den Kraliçe Elizabeth'e zeytin dalı'

İngiliz basını Meghan Markle-Prens Harry çiftinin yeni doğan kızlarına verdikleri 'Lilibet' takma adının, Kraliçe Elizabeth'in küçüklüğünde ortaya çıktığı ve Prens Philip'in de onu bu isimle çağırdığını çiftin bu adımının ise Kraliçe'ye zeytin dalı olduğunu aktardı.

Prens Harry ve Meghan'ın kız bebeklerinin doğumu, İngiltere gazetelerinde manşetleri süsledi. Gazetelere konuşan uzmanlar, son dönemde Kraliyet Sarayı ile ilgili eleştirilerini dile getiren çiftin, zeytin dalı uzatmak için bebeğe Kraliçe Elizabeth'in takma adını vermiş olabileceği yorumunda bulundu.İngiltere gazeteleri, 'Lilibet' takma adının, Kraliçe Elizabeth daha küçük bir çocukken ve adını doğru telaffuz etmekte zorlandığı sırada ortaya çıktığını ve Prens Philip'in de onu takma adıyla çağırdığını yazdı.Öte yandan Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle’ın ikinci çocuklarının dünyaya geldiğini duyurmasının ardından, Buckingham Sarayı çifte tebrik mesajlarını iletti.Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in bebeğin doğum haberi üzerine, “Memnun olduğunu” söylediğini belirtti.Pazar günü çift, kızlarının California'daki bir hastanede Cuma günü 11:40'ta doğduğunu ve bebeklerine Lilibet "Lili" Diana ismini verdiklerini açıklamıştı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar