Meghan Markle ve Prens Harry'den yeni ortaklık

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.10.2021 tarih ve 08:34 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Meghan Markle ve Prens Harry'den yeni ortaklık

makale içerik

Meghan Markle ve Prens Harry'den yeni ortaklık
Kısa Linki Kopyala

Meghan Markle ve Prens Harry'den yeni ortaklık

Meghan Markle ve Prens Harry, küresel sorunların çözümü için sürdürülebilir yatırım firması Ethic'le etki amaçlı ortaklık kurdu.

Meghan Markle; The New York Times'ın Dealbook bültenine Prens Harry ile birlikte verdiği röportajda Ethic'le etki amaçlı kurdukları ortaklık hakkında konuştu. Sussex Düşesi, yatırımın daha önce dünyasının bir parçası olmadığını ama arkadaşlarının kendisiyle Harry'yi firmayla tanıştırdığını söyledi.Meghan Markle "Biliyorsunuz, benim geldiğim dünyada yatırım yapmaktan bahsetmezsiniz. Yatırım yapma lüksünüz yoktur. Bu kulağa çok süslü gelir" dedi.Prens Harry'nin uzun süredir uygun bir sürdürülebilir yatırım şirketi aradığına dikkat çeken Meghan Markle "Eşim yıllardır, 'Tanrım, değerlerinin böylesine uyumlu olduğu, paranı aynı tür yatırımlara koyabileceğin bir yer olsa güzel olmaz mıydı?' diyor. Uzun süredir aradığı şeyi buldu" dedi.Archewell internet sitesinde yer alan açıklamada ise "Hepimizin karşı karşıya olduğu küresel sorunların çözümüne katkıda bulunmak için yatırımın doğasını yeniden düşünmek istiyoruz.Birbirimize yatırım yaparsak dünyayı değiştiririz" denildi.Eski kraliyet üyeleri, bu yatırıma dahil olmalarının gençleri de kendi yatırımlarının sürdürülebilirliğine dair düşünmeye teşvik edeceğini umduklarını belirtti.Prens Harry ise The New York Times'a "Dünyanın her yerindeki genç nesil, seçtikleri ve aralarında tercihte bulundukları markaları düşünürsek, halihazırda ceplerindeki dolarlarla ve sterlinlerle oy kullanıyor" diye konuştu.Ethic, çiftin katılımını heyecanlı bulduklarını açıkladı.Firma, internet sitesinden yaptığı duyuruda Harry ve Meghan'la birçok değer paylaştığını söyledi.Yazıda, "Bu yüzden etki amaçlı ortaklık kurarak bize katılmaları bizim için çok heyecan verici.İklim, toplumsal cinsiyet eşitliği, sağlık, ırk adaleti, insan hakları ve demokrasiyi güçlendirme gibi bugünü tanımlayan sorunların üzerine gidilmesine katkı sağlamaya derinden bağlılar ve bu sorunların öz itibarıyla birbiriyle bağlantılı olduğunu anlıyorlar" dendi.Ethic, 2015'te kuruldu ve 1,3 milyar dolar (yaklaşık 12 milyar TL) yönetiyor. Yatırımcıların, kişisel değerleriyle finansal hedeflerini uyumlu hale getiren portföyler oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor.Duyuru, Sussex çiftinin kraliyet ailesinden ayrılıp ABD'ye taşınmasından bu yana ticari çıkarlarını genişletmek için yaptığı son hamle oldu. O zamandan beri çift, Spotify ve Netflix'le 100 milyon sterlinin (yaklaşık 1,2 milyar TL) üzerinde olduğuna inanılan büyük anlaşmalar imzaladı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar