Metal grubu Slipknot’un davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.07.2021 tarih ve 09:28 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Metal grubu Slipknot’un davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti

makale içerik

Metal grubu Slipknot’un davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti

Metal grubu Slipknot’un davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti

ABD'li metal grubu Slipknot'un eski davulcusu Joey Jordison 46 yaşında hayatını kaybetti. Uykusunda öldüğü belirtilen Grammy ödüllü müzisyenin ölüm nedeni açıklanmadı.

ABD'li metal müzik grubu Slipknot'ın kurucularından olan ve davulculuğuyla ün kazanan Joey Jordison hayatını kaybetti.

Ailesi, Slipknot'ın eski davulcusu Jordison'ın önceki gün uykusunda öldüğünü duyurdu.

Ailesi tarafından yapılan açıklamada “Üretken bir davulcu, müzisyen ve sanatçı olan Joey Jordison’un uykusunda hayatını kaybettiğini duyurmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Joey’nin ölümü kalbimizi bomboş bıraktı. Joey’i tanıyanlar onun zekasını, kişiliğini, kocaman kalbini ve ailesi ile müziğe olan sevgisini bilirdi” denildi.

46 yaşında hayata veda eden Jordison'un ölümüyle ilgili herhangi bir suç şüphesi ve evinde yasa dışı uyuşturucu bulunmadığını bildirildi.

Ünlü müzisyenin ölüm nedeni açıklanmazken, ailesinden gelen açıklamada, "Bu inanılmaz zor zamanda mahremiyet ve huzur" talebi yer aldı.

GRUPTAN ATILDI İDDİASI

Iowa’da dünyaya gelen Jordison, 1995’te 20 yaşındayken Slipknot’a katılana kadar pek çok yerel grupla çalışmalar yürüttü. Gruba katılmasıyla beraber ‘ Mate. Kill. Feed. Repeat’ isimli ilk kayıtlarını yayınladılar. 1999’da ilk albümlerini çıkardıklarında grup üyelerinin sayısı 9’a yükseldi.

Slipknot’la 2004’te Vol 3: (The Subliminal Verses) ve 2008’de All Hope Is Gone olmak üzere iki albüm daha yapan Jordison, 2005 yılında grupla birlikte Grammy kazandı. 2013’te gruptan kişisel sebeplerle ayrıldığı açıklanan Jordison, 2014 ortaya attığı iddiada kendi isteğiyle ayrılmadığını kovulduğunu öne sürmüştü.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar