Müslümanlardan özür dileyen Rihanna'ya 'hadis' davası

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.08.2021 tarih ve 17:03 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Müslümanlardan özür dileyen Rihanna'ya 'hadis' davası

makale içerik

Müslümanlardan özür dileyen Rihanna'ya 'hadis' davası

Müslümanlardan özür dileyen Rihanna'ya 'hadis' davası

Geçtiğimiz yıl kendi markasının iç çamaşırı defilesindeki şarkıda İslami bir hadis kullanması üzerine tepki çeken ve özür dileyen yıldız şarkıcı Rihanna'ya dava açıldı.

Rihanna'nin geçtiğimiz yıl kendi markasının iç çamaşırı defilesinde İslami bir hadis kullanması tepkilere neden olmuş ve yıldız şarkıcı konuyla ilgili açıklama yaparak özür dilemişti.Savage x Fenty adlı iç çamaşırı markasının moda defilesinde, yürüyen modellere, CouCou Chloe'nin house müzik ritmiyle mikslenmiş ve içinde hadis geçen Doom adlı şarkı eşlik etmişti.Gelişmelerin ardından yıldız şarkıcının markasına bir müzisyen dava açtı. Davayı isimsiz olarak açan sanatçı, şarkılarının yanlış versiyonunun çalınmasının ardından kendilerine ölüm tehditleri aldığını gerekçe gösterdi.Independent Türkçe'nin TMZ'den aktardığına göre; Rihanna şarkının defile için kullanılması konusunda müzisyenle temasa geçti ve kendisine şarkının hadis içermeyen versiyonunu kullanması söylendi. Ancak iddiaya göre defilenin yapımcıları şarkının yanlış versiyonunu çaldı.Bu sebeple dava açan şarkı sahipleri 10 milyon dolar (yaklaşık 85 milyon TL) tazminat talep etti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar