Oyuncu Ayşegül Çınar hakkında 6 yıla kadar hapis istemi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.07.2021 tarih ve 22:55 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Oyuncu Ayşegül Çınar hakkında 6 yıla kadar hapis istemi

makale içerik

Oyuncu Ayşegül Çınar hakkında 6 yıla kadar hapis istemi
Kısa Linki Kopyala

Oyuncu Ayşegül Çınar hakkında 6 yıla kadar hapis istemi

Beyoğlu'nda bir otelin restoranında çıkan ve 2'si polis 12 kişinin yaralandığı kavgayla ilgili soruşturmada oyuncu Ayşegül Çınar'ın 6 yıla kadar, arkadaşı Furkan Çalıkoğlu'nun ise 22 yıl 1 aya kadar hapsi istendi.

Beyoğlu'nda bir otelin restoranında çıkan, 2 polis ve bekçinin de aralarında bulunduğu 12 kişinin yaralandığı kavgayla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. 

Bir polisin tabancasını elinden alarak tehdit ve küfürler savurduğu ileri sürülen Furkan Çalıkoğlu'nun 6 suçtan toplam 22 yıl 1 aya kadar, polis memurlarına, “Haritadan kendinize yer beğenin" dediği öne sürülen oyuncu Ayşegül Çınar'ın ise 6 yıla kadar hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu düzenlenen iddianamede, Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu “şüpheli" sıfatıyla, aralarında polis ve otel görevlilerinin yer aldığı 14 kişi de “müşteki" sıfatıyla yer aldı.

İDDİANAMEDEN

İddianameye göre, restoranda yemek yiyip alkol alan şüphelilerden Furkan Çalıkoğlu telefonla konuştuğu kişiye yüksek sesle hakaret ve tehdit yağdırdı, diğer müşteriler de bu durumdan rahatsız oldu.

Bunun üzerine özel güvenlik görevlileri, rahatsızlık yarattığı için Furkan Çalıkoğlu'ndan dışarı çıkmasını istedi. Ancak Çalıkoğlu, “Kimse beni buradan çıkaramaz" diyerek güvenlik görevlilerine küfürler savurmaya başladı.

Bir güvenlik görevlisine vurarak burnundan yaralayan Çalıkoğlu, çıkmamak için direnmeye devam etti. Otel görevlileri durumu polise bildirdi.

Lokantadaki eşyaları fırlatan Çalıkoğlu, otel yöneticileri ve güvenlik görevlilerine hitaben, “Nerede onlar boğazlarını keserim" dedi.

O sırada meze arabasını alarak yürüdüğünü gördüğü aşçı yardımcısı Nebi C'yi kovalamaya başlayan Çalıkoğlu, mutfaktan aldığı iki bıçakla,  “Nerede onlar, boğazını keserim, seni de öldürürüm" diyerek kaçan Nebi C'ye yöneldi. Aşçı yardımcısı son anda kaçarak aşağı kata indi.

Olay yerine gelen polis memurları, şüpheli Furkan Çalıkoğlu'nu mutfakta elinde üç bıçakla buldu. Polislerin sakinleştirmeye çalıştığı Çalıkoğlu, “Burayı dağıtacağım, buranın sahibini öldüreceğim" diyerek küfür ve hakaretlerine devam etti. Bu sırada Ayşegül Çınar da sevgilisini sakinleştirmeye çalıştı.

Ayrı bir yerde tutulan Ayşegül Çınar'ın yanına getirilmesini isteyerek küfreden Çalıkoğlu, koridora doğru koşunca polis memurları tarafından engellenmeye çalışıldı.

Bir polis memurunun belinden silahını alarak duvara ateş eden Çalıkoğlu, bunun üzerine etkisiz hale getirildi.

Bu sırada sevgilisi Ayşegül Çınar'ın da polislere yumruk atarak “Siz benim erkek arkadaşımı alamazsınız, sanatçıyım ben haritadan kendinize yer beğenin, basını çağıracağım görüntüleneceksiniz, hepinizi teker teker vurduracağım" dediği öne sürüldü.

Her iki şüphelinin pişmanlıklarını dile getirdikleri belirtilen iddianamede, Ayşegül Çınar hakkında “Görevli Memura Hakaret", “Görevi Yaptırmamak için Direnme" suçlarından 1 yıl 10 aydan 6 yıla kadar hapis istendi.

Olay sonrasında çıkarıldığı mahkemece 30 Haziran'da tutuklanan Furkan Çalıkoğlu hakkında ise “Görevli Memura Hakaret", “Silahla Tehdit" , “Görevi Yaptırmamak için Direnme", “Mala Zarar Verme", “Silahla Yaralama" suçlarından toplam 5 yıl 9 aydan 22 yıl 1 aya kadar hapis talep edildi.

Çınar ve Çalıkoğlu, iddianame kabul edilirse İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar