Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğün pastası 40 yıl sonra satışa çıkarılıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.07.2021 tarih ve 09:01 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğün pastası 40 yıl sonra satışa çıkarılıyor

makale içerik

Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğün pastası 40 yıl sonra satışa çıkarılıyor
Kısa Linki Kopyala

Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğün pastası 40 yıl sonra satışa çıkarılıyor

Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğün pastasından yıllardır korunan bir dilim açık artırmaya çıkarılıyor. 40 yıl önce bugün evlenen kraliyet çiftinin pasta diliminin 500 sterline (Yaklaşık 6 bin lira) satılması bekleniyor.

Prenses Diana’nın düğün pastasından bir dilim yemek ister miydiniz? Yanıtınız “evet” ise en az 400 sterlin (Yaklaşık 4 bin 700 lira) ödeyerek diliminizi alabilirsiniz. Düğün pastası, Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğününün 40. yıldönümünde, yani bugün açık artırmaya çıkarılıyor.Açık artırma 11 Ağustos’ta sona erdiğinde, düğün pastasından dilimin 300 ile 500 sterlin arasında satılması bekleniyor. Badem ezmeli "büyük dilim" olarak tanımlanan pasta, 23 resmi düğün pastasından birinden geliyor ve kraliyet arması şeklinde şekerle süsleniyor."YEMEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ" Dominic Winter Müzayede Evi’nden müzayedeci ve kıdemli değerleme uzmanı Chris Albury, "Pasta dilimi, ilk satıldığı zamankiyle tamamen aynı, iyi durumda görünüyor, ancak yememenizi tavsiye ediyoruz” dedi."DİKKATLİ TUTUN, KRALİYET PASTASI!" Pasta diliminin, Kraliçe Anne'nin Clarence House'daki konutuna gelen Moyra Smith adlı bir kraliyet üyesine sunulduğu, Smith’in de pastayı yıllarca sakladığı öğrenildi.  Smith’in pasta diliminin üstünü streç filmle kapladığı ve üzerindeki etikete el yazısıyla “Dikkatli Tutun. Prens Charles ve Prenses Diane'nın Düğün Pastası” yazdığı görüldü.GÜMÜŞ KUTUDA SATILACAK Smith’in ailesi pastayı 2008’de bir koleksiyoncuya sattı. Ancak pasta şimdi yeniden açık artırmaya çıkarılıyor. Pasta dilimi, orijinal beyaz ve gümüş sunum kutusunda, kraliyet düğünü tarihi ve bilgileriyle birlikte satışa çıkarılıyor. Üzerinde "Buckingham Sarayı 29 Temmuz 1981" yazısı yer alıyor. Diana ve Charles’ın düğün pastası ilk kez satışa çıkarılmıyor. 2014’te bir dilim pasta bin 375 dolara satılmıştı.KAHVALTI TOSTU DA SATILMIŞTI Kraliyet meraklılarının sahip olmak için savaştıkları sadece bir pasta dilimi değil. 2012 yılının Temmuz ayında, bir kraliyet hayranı, Prens Charles ve Prenses Diana'nın düğün kahvaltısından bir parça tost kazandı ve ürün için yaklaşık 373 dolar ödedi.Prens Charles ile Prenses Diana 29 Temmuz 1981’de bütün dünyanın izlediği bir törenle evlenmişti. Evlilikleri masal gibi başlasa da öyle devam etmedi. 11 yıl sonra, 1992’de ayrıldılar, 1996’da da boşandılar. Prenses Diana, 1997 yılında Paris'te geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar