Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Şahan Gökbakar'a yanıt

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.08.2021 tarih ve 09:20 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Şahan Gökbakar'a yanıt

makale içerik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Şahan Gökbakar'a yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Şahan Gökbakar'a yanıt

Oyuncu Şahan Gökbakar'ın öğretmen ve okul personeline aşı zorunluluğu gelmesi yönünde bir açıklamada bulunmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Gökbakar'a yanıt geldi.

Şahan Gökbakar yaptığı açıklamada, "Turizm sezonuna başlarken ülkemize gelecek olan turistler kendisini güvende hissetsinler diye onlarla temas edecek olan tüm turizm çalışanlarına aşı zorunluluğu getirilmişti. Mevlüt Çavuşoğlu bakanımız tarafından dillendirmiş ardından da 'Enjoy I'm vaccined' adlı kampanyayla duyurulmuştu. Şimdi eğitim sezonu açılıyor ve çocuklarımızla belki de günde 7-8 saat kapalı ortamda temas edecek olan öğretmenler ve okul personelleri için aşı zorunluluğu getirilmedi" dedi.

Gökbakar sözlerini, "Ama beraberinde akıllara çeşitli sorular geldi. Bunlardan birincisi; acaba biz turistlere verdiğimiz değeri kendi çocuklarımıza vermiyor muyuz, veya bizim çocuklarımız turistler kadar kıymet ve özeni hak etmiyor mu? Bu sorulara mantıklı bir cevap bulamadım" diyerek sürdürdü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada, "Şahan Gökbakar aşı konusunda öyle önemli doğruları dile getirdi ki, bir tek bilgi yanlışı diğer sözlerinden ayrılıyor. Sevgili Gökbakar, devlet turizm sektörü çalışanlarına aşı zorunluluğu getirmedi. Onlara zorunluysa öğretmenlere de zorunlu olmalıydı diyemeyiz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar