Sertap Erener'in köy hayatı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.06.2021 tarih ve 15:40 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Sertap Erener'in köy hayatı

makale içerik

Sertap Erener'in köy hayatı
Kısa Linki Kopyala

Sertap Erener'in köy hayatı

Sertap Erener şehir yaşantısından uzak doğayla iç içe yaşamaya başladı. Salgın nedeniyle 1,5 yıldır Bodrum’da köy hayatı yaşayan Erener, Bodrum Belediyesinin yaptığı Gençlik ve Tarım Kampı'nı açılmadan ziyaret ederek bilgi aldı.

Sanatçı Sertap Erener pandemi nedeniyle Bodrum’da köy hayatı yaşamaya başladı.  Bodrum'un bir köyüne yerleşen Erener bahçesinde ekin ekerken bir yandan da müzikle ilgili çalışmalarına devam ediyor.Pandemi sürecinde Bodrum’daki evine yerleşen Erener yaklaşık 1,5 yıldır doğayla iç içe köy hayatı yaşamaya başladığını açıkladı.Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında Gençlik ve Tarım Kampı öncesinde kampı ziyaret edip lavanta bahçesini gezen, Yörük çadırlarını inceleyen ünlü sanatçı, Tarım Müzesini de ziyaret etti.Erener, “Yıllarca yaşayabilecek bir okul açılışı olacak burada. Hem bilinçlendirme hem de tarımla ilgili bilgi sahibi olan insanların yetiştirilmesi için çok önemli ve güzel bir adım. 30 yıldır burada evim var ama ilk kez 1,5 yıldır Bodrum'da yaşıyorum.  Evde seram var. Birçok bitki ile haşır neşir olduk. İstanbul’da doğdum bir şehir çocuğuyum ama yavaş yavaş öğreniyorum" dedi."Bazı insanlar uzaktır bu yaşantımdan ama doğaya, hayvanlara, bitkilere gönülden bağlıyım" diyen Erener, "Çok kirlenmiş şehirlerimiz. Dünya’nın geldiği bu talan edilme noktası gerçekten benim her gün öfkelenmeme ya da acı çekmeme neden oluyor. Doğaya kendimizden daha çok özen göstermemiz gerekiyor. Yaşadığımız tek bir ev var o da bu dünya onu yok edersek biz de yok olacağız” ifadelerini kullandı.Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz ise tarım kampından bahsederek, “32 dönümlük arazide projelendirme ve uygulama çalışmalarını yapıyoruz. Gençlik tarım kampı icra edeceğiz. Temmuz ayının 5’inde başlayıp 6 dönem halinde gerçekleşecek. Türkiye’nin her yerinden gelecek olacak gençlerimize tarım kampında eğitim vereceğiz" diye konuştu.Etrim köyünde yapılan tarım kampı 6 dönümden oluşacak. Tarım kampında barınma, sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği gibi gerekli ihtiyaçlar Bodrum Belediyesi tarafından karşılanacak. 5'er günden oluşan her kamp döneminden 30'ar kişi faydalanabilecek.Tarımsal anlamda birçok aktivitenin gerçekleştirileceği kampa katılmak isteyenler 1 Temmuz tarihine kadar online olarak müracaatta bulunabilecek. Bu durumu yerinde inceleyen Erener ise gençleri tarıma teşvik etmenin önemli olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar