Sırp model Tanja Dukiç'i dövdüğü iddia edilen yönetmenin davası Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.10.2021 tarih ve 15:20 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Sırp model Tanja Dukiç'i dövdüğü iddia edilen yönetmenin davası Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi

makale içerik

Sırp model Tanja Dukiç'i dövdüğü iddia edilen yönetmenin davası Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi
Kısa Linki Kopyala

Sırp model Tanja Dukiç'i dövdüğü iddia edilen yönetmenin davası Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi

İstanbul Ortaköy'de beraber yaşadıkları evde, kıskançlık nedeniyle yaşanan tartışmada Sırp model Tanja Dukiç'i darbedip saatlerce odaya kilitlediği iddiasıyla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 7 yıla kadar hapsi istenen organizatör ve yönetmen Çağrı Reşat Mehmet Tortop'un dava dosyası, suçun "Yaralama" suçuna dönüşme ihtimali nedeniyle Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi.

2019 yılında Sırp model Tanja Dukiç, 2 yıl birlikte yaşadığı organizatör Türk sevgilisi Çağrı T.'den şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu. İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ve taraf avukatları katıldı. SIRP MODEL TANJU DUKİC'İN DAYAK DAVASINDA RAPOR ÇIKTI Duruşma savcısı, sanık hakkında "Hürriyeti tahdit" suçundan dava açılmışsa da eylemin bir bütün olarak basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde kasten yaralama suçuna dönüşerek uzlaşmaya tabi suç kapsamında kalabileceğinden dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmesini talep etti.Söz alan sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ise "Şikayetçi bipolar hastasıdır. Tanıklarımız bunları söylemişlerdir. Kamuoyu baskısının sizleri yanıltmasından korkuyorum" dedi.Mahkeme, sanığa atılı suçun vasfının dönüşme ihtimali nedeniyle yaralama suçu yönünden dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmesine karar verdi. Duruşma, ertelendi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, 2 Haziran 2019'da sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ve Tanja Dukiç arasında kıskançlık nedeniyle tartışma çıktığı, sanığın elleriyle vurmak suretiyle Dukiç'i yaraladığı, bıçak ile tehdit ederek odaya kilitlediği, Dukiç'e ait adli muayene raporunda, yaralanmanın gerçekleştiğinin tespit edildiği vurgulandı.Sanık Tortop hakkında, "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi. 9 Eylül'de görülen duruşmada, mütalaasını veren duruşma savcısı ise sanığın "Kasten yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsini talep etmişti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar