Survivor 2021 şampiyonu ve başpehlivan İsmail Balaban'dan Kırkpınar kararı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 08.07.2021 tarih ve 11:22 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Survivor 2021 şampiyonu ve başpehlivan İsmail Balaban'dan Kırkpınar kararı

makale içerik

Survivor 2021 şampiyonu ve başpehlivan İsmail Balaban'dan Kırkpınar kararı

Survivor 2021 şampiyonu ve başpehlivan İsmail Balaban'dan Kırkpınar kararı

2013 ve 2017 yılları Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı "Sarı Fırtına" lakaplı Survivor 2021 şampiyonu İsmail Balaban, bu yıl 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşmeyeceğini açıkladı.

İsmail Balaban, yaptığı açıklamada, geçen yıl salgından dolayı güreşlerin yapılamadığını, bir yarışma programından teklif gelince yarışmaya katıldığını hatırlattı.Yarışmaya yağlı güreş camiasını temsil etmek ve yağlı güreşi daha geniş kitlelere ulaştırmak için katıldığını anlatan Balaban, elinden geldiğince güreş camiasını en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığın vurguladı."Yeri geldi, çok haksızlık yapıldı. Polemikler yapıldı hep sustum ve ahlakımı korumaya çalıştım." diyen Balaban, "Camiamızı lekelememek adına çok sabrettim. Çok şükür finale ulaştık ve güzel bir şekilde birinciliği göğüsledim" diye konuştu.Balaban, "Bana destek olan öncelikle başta Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim'e teşekkür ederim. Bu sene güreşlere katılamayacağım, çok üzgünüm" dedi.Balaban sözlerini şöyle sürdürdü: "Sonuç olarak 6 aylık bir yarışmadan çıktım, güç ve kondisyon olarak büyük kayıp yaşadım.""Çok fazla hazır değilim. Oraya çıkmam durumunda sakatlık olma riski de var.""Seyircilerimi de hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. Onların affına sığınarak bu yıl Kırkpınar güreşlerine katılamayacağım."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar