Tapuda skandal: Ünlü isimlerin bilgileri sızdırıldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.11.2021 tarih ve 08:13 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Tapuda skandal: Ünlü isimlerin bilgileri sızdırıldı

makale içerik

Tapuda skandal: Ünlü isimlerin bilgileri sızdırıldı
Kısa Linki Kopyala

Tapuda skandal: Ünlü isimlerin bilgileri sızdırıldı

Fatih Tapu Müdürlüğü’nde görevli iki personelin; 136 ünlü ismin taşınmaz mülklerini sorgulayarak elde ettikleri bilgileri, emlakçı ve iş takipçileriyle paylaştıkları ortaya çıktı. İki personele 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Gelen bir ihbar üzerine ünlü isimlerin bilgilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı.Başlatılan soruşturmada; İstanbul Fatih Tapu Müdürlüğü'nde görevli iki personelin, emlakçı ve iş takipçileri tarafından kendilerine verilen 136 ünlü ismin taşınmaz mülklerinin yanı sıra nüfus kayıtlarını sorguladığı belirlendi.Sabah'tan Ahmet Irmak'ın haberine göre; Savcılık, Rıza K. ve Yusuf D. isimli iki şüpheli hakkında kişisel verilerin ele geçirilmesi suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istedi.Bilgileri sızdıran adı karışan iki şüpheli, Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.Hakkında araştırma yapılan 136 ünlü arasında yer alan isimelerden bazıları şöyle: İrem Sak, Simge Sağın, Bensu Soral, Burcu Biricik, Mazhar Alanson, Serdar Ortaç, Bade İşcil, Yasmin Erbil, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Hülya Avşar, Yıldız Tilbe, Engin Altan Düzyatan, Şeyma Subaşı ve Sinem Kobal.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar