Uluslararası Adana Lezzet Festivali başladı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 08.10.2021 tarih ve 16:35 saatinde Yaşam Haberleri kategorisine yazıldı. Uluslararası Adana Lezzet Festivali başladı

makale içerik

Uluslararası Adana Lezzet Festivali başladı

Uluslararası Adana Lezzet Festivali başladı

Adana mutfağını dünyayla buluşturacak olan ‘5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ başladı. Festival bu yıl 'Coğrafya Lezzettir' temasıyla gerçekleşiyor.

Bu yıl "Coğrafya Lezzettir" temasıyla gerçekleşecek olan ‘5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park’ta start aldı.Yüzlerce işletme, kurduğu stantlarla festival alanında yer alırken saat 12.00 itibariyle de vatandaşlar festival alanına alındı.Girişte Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrolü yapılırken maske ve mesafe kurallarına da dikkat edildi. Festivalin ilk gününde kebapçıların stantlarının önünde kuyruklar oluşurken kente ait diğer yöresel lezzetlerde ilgi gördü.10 Ekim Pazar günü saat 00.00’a kadar sürecek festivalde Adana'nın ikonik lezzetlerinden kaybolmaya yüz tutmuş tariflere, gastrodiplomasiden gıdanın yaşamı iyileştirici gücüne uzun bir yolculuğa çıkılacak.Bu yıl festival sahnesinde olacak her bir başlık bütünselliği yansıtabilme hedefiyle bir araya getirildi. Birbirinden değerli yerel, ulusal ve uluslararası şefler kadar Rusya, İtalya, Lübnan ve Yunanistan'dan gelen konuk şeflerle ortak lezzetler yeniden yorumlanacak.'Coğrafya Lezzettir' teması altında bir araya gelen onlarca isim, dünü, bugünü ve Adana mutfağının sürdürülebilirliği için geleceği inşa edecek konuları özgün bir yaklaşımla ele alacak.Festival boyunca meydana gelen atıkların geri dönüşümü ile bu yıl Adana Lezzet Festivali, Türkiye'nin ilk atıksız festivalini gerçekleştirecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar