SEO (Arama motoru optimizasyonu) Makaleleri Nelerdir? 4 Yazma İpucu

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 11.08.2020 tarih ve 12:06 saatinde Yazılar kategorisine yazıldı. SEO (Arama motoru optimizasyonu) Makaleleri Nelerdir? 4 Yazma İpucu

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Diğer yazılı içerik türlerinin aksine SEO yazıları nelerdir? Diğer yazı çeşitleriyle çaprazlama olsa da, SEO yazıları en önce işletmeniz için mühim anahtar kelimeler için Google'da daha çok görünürlük elde etmek için yazılır. Daha iyi bir liste elde etme şansınızı artırmanıza destek olabilecek SEO içinde ne olduğu yazarken benimsenmesi ihtiyaç duyulan muayyen kurallar vardır. Bununla birlikte, SEO yazıları yazmayla alakalı tavsiyelerin çoğu, Macbeth'ten bir efsun tarifi okumak gibidir. İşleri fazla karmaşıklaştırma eğilimi vardır ve birçok öneri tutarsız yada kanıtlanmamıştır.

Önerimiz bu dört ipucunu kovuşturmak ve oldukça fazla endişelenmemek. Google fazlaca akıllıdır, bu yüzden yapılacak en iyi şey, içeriğinizi hedef pazarınızla olası olduğunca ilgili hale getirmeye odaklanmaktır.
1) Doğru Anahtar Kelimeleri Araştırın
Bir SEO makalesi yazarken, adım atmak için iyi bir anahtar kelime araştırması yapmak gerekir. İnsanların Google'da hangi kelime öbeklerini ve arama sorgularını kullandığını öğrenin ve bunun aylık olarak kaç defa kullanıldığını not alın. Bu, bir anahtar kelimenin ne kadar rekabetçi bulunduğunu bilmenizi sağlar. Yüzlerce yada binlerce aylık arama içeren anahtar kelimeler son aşama rekabetçidir. Bu terimler için içeriğinizi birinci sayfaya getirme mevzusunda sıkıntılı bir zorlukla karşılaşacaksınız. Öte yandan, daha uzun yada daha spesifik (uzun kuyruklu) anahtar kelimeler çoğu zaman daha azca aramaya haizdir ve daha azca rekabetçidir. Ayrıca işinize daha hususi olmaları ve dolayısıyla daha ilgili bir okuyucu çekmeleri olasıdır. 10 ila 50 isabet içinde aylık aramalarla, makaleler için kullanmak arzu ettiğiniz ilgili anahtar kelimelerin muhtelif bir listesini yapın. Bu, başlangıç ​​için güzel bir yer.

2) Anahtar Kelimelerinizi Doğru Kullanın
SEO makalelerinde anahtar kelime yerleşimi ile alakalı oldukça fazla endişelenebilirsiniz. Bazıları anahtar kelimeyi tam olarak X defa kullanmanız icap ettiğini söylüyor. Diğerleri makalenizin toplam kelime sayısının% 2 ila% 3'ünü oluşturması icap ettiğini söylüyor.

Bunun harbiden bir ayrım yarattığını yayınlayan hiç bir delil yok. Önemli olan anahtar kelimenizin makalenizin başlığında, sonrasında ilk ve son paragrafta bir noktada öne çıkarılmasıdır, sadece bu bile zor ve süratli bir kaide değildir. Bazı makalelerde anahtar kelimeyi yarım düzine defa, diğerinde ise yalnızca iki defa kullanabilirsiniz. Organik olun ve problemi zorlamayın.

Daha da önemlisi, SEO makalenizin içinde ne olduğunun seçtiğiniz anahtar kelimeyle ilgili olmasıdır. Kumlu toprak için ilkbahar ekim fikirleri anahtar kelimesini kullanacaksanız, makalenizin harbiden bununla alakalı olduğu için güvenli olun. Genel içerik yazmayın ve bir anahtar kelimeyi gizlice girmeye çalışmayın, bundan dolayı bu işe yaramayacaktır. Google'ı kandırmayı başarsanız bile, ki bu pek muhtemel değildir, ilgili bir okuyucu çekmeniz pek muhtemel değildir.

Ayrıca, anahtar kelimelerinizin naturel olarak okunduğundan güvenli olun. Cümlelerde direkt çoğaltma için birçok arama kavramı müsait değildir. Makul olması için birazcık karıştırmak sıkıntı değil. Unutmayın, sonunda işletmenizi ayakta tutacak olan Google arama botları değildir; içeriğinize çekeceğiniz müşterilerinizdir, bu yüzden, yazarken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan en mühim noktanın kullanıcı dostu olmasını sağlayın.

3) Değerli Bir Şey Yazın
Bu, dört ipucumuzdan en önemlisi. İnternet o denli önemsiz çöplerle dolu ki, Google'da öne çıkması için harbiden kıymetli bir şeyler yazmanız gerekiyor.

İnternet, en önce bir malumat kontakt aracıdır. Anahtar kelime araştırmanızı yaptığınızda, uzun kuyruk anahtar kelimelerinizin birçoğunun örtük yada aleni bir biçimde sorular bulunduğunu ayrım etmiş olacaksınız. Bunlar, hedef müşterilerinizin malumat ararken Google'a yazdıkları reel sorgulardır. Ya mahalli bir servis arayacaklar veya bir sıkıntı ile alakalı malumat alacaklar.

Makaleleriniz, bu soruları müşterinizin yaşamını kolaylaştıracak biçimde yanıtlama şansı verir. Kendi iş alanınızda uzmansınız, bu yüzden bu bilgiyi kıymetli içerikler kurmak için kullanın.

"Nasıl yapılır" yazıları, faydalı bilgiler sağladığından ve kısa müddette okunması basit olduğu için adım atmak için mükemmel bir yerdir. Anahtar kelimelerinizden birini alarak, onu ilgi çekici ve ilgili bir mevzuya dönüştürmenin bir yolunu arayın.

Örneğin, diş hekimleri için çevrimiçi marketing anahtar kelimesi aşağıdaki yazılardan herhangi birinin teması olarak kullanılabilir:

Diş Hekimleri İçin En İyi 10 Çevrimiçi Pazarlama İpuçları
Diş Hekimleri İçin Çevrimiçi Pazarlama İçin Nihai Kılavuzunuz
Diş Hekimleri İçin Çevrimiçi Pazarlamanın Başarısız Olmasının 3 Yolu (Ve Nasıl Daha İyi Sonuçlar Elde Edebilirsiniz)

İzlenecek yaklaşımı, kullanılacak tafsilat düzeyini ve benimsenecek doğru mevzuları bilmek, çekmeye çalıştığınız müşterilere bağlı olacaktır. Bu, hedef pazarınız ve bloglarınızı okuyacak şahıs türü ile alakalı birazcık malumat içerecektir. Doğrudan gereksinimleri ile konuşmaya çalışın ve onlara aradıkları detayları verin. Örneğin, bir mühendis için yazılan içerik, bir satın alma müdürü için yazılanlardan değişik olacaktır. Ayrıca, satın alma karar sürecinde hedef okuyucunuzun nerede bulunduğunu da düşünmelisiniz. Her okuyucunun derhal gelmesini bekleyerek silahı atlamayın

Anahtar Kelimeler : Diğer,yazılı,içerik,türlerinin,aksine,SEOyazılarınelerdir?,Diğeryazıçeşitleriyleçaprazlama,olsa,da,,SEOyazılarıen,önce..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar