Google Chrome için 35 kullanışlı eklenti

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 17.12.2019 tarih ve 00:32 saatinde Yazılım kategorisine yazıldı. Google Chrome için 35 kullanışlı eklenti

makale içerik

Google Chrome için 35 kullanışlı eklenti
Kısa Linki Kopyala

Bugün internet olmadan hayatınızı hayal etmek imkansız - insanlar arasındaki iletişimi önemli ölçüde basitleştirdi, yeni iş türleri yarattı, rekreasyon yaptı ve normal yaşam biçimini tamamen değiştirdi. Binlerce Google Chrome Uzantısı kitaplık uzantısı arasından seçtiğimiz bu 35 eklenti, internette gezinmenizi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Her biri tarayıcınızda yer almayı hak ediyor!

 

Checker Eklentileri

Verimlilik hakkındaki tüm ders kitapları ve makaleler, postalarınızı kontrol etmek için mümkün olduğunca az zaman harcamanızı tavsiye eder, çünkü reklam mektupları sizi "tavşan deliğinde" emer ve hiçbir şey yapmadan birkaç saat kaybedersiniz. Checker eklentileri, postalara girmek zorunda kalmadan yeni harfler geldiğinde size haber verir.

Google Mail Checker - Google ekibinden postaları kontrol etmek için bir eklenti. Üçüncü taraf uzantılarını kurmaktan korkuyorsanız, mükemmel bir seçimdir.

Checker Plus for Gmail ™ - e-postalara, postaya bile gerek kalmadan yanıtlayın.

Gmail için Mailtrack - bu uzantı, muhatap mektubunuzu okuduysa size bildirir.

Gmail ™ için Notifier - postanıza erişmeden yönetin. Eklentinin hemen içindeki e-postaları okuyun, cevaplayın, engelleyin.

Küçültücü Eklentileri

Eklentilerin rutin görevlerde yardımcı olacak şekilde tasarlandığı anlaşılıyor. Ancak bazen çok fazla kişi vardır ve tarayıcıyı yavaşlatmaya başlarlar. Aynısı açık sekmeler için de geçerlidir - her biri RAM'in bir bölümünü “yer”, bu yüzden bilgisayarın farkedilir şekilde yavaşlayabilmesi. Sistem performansı mücadelesinde, aşağıdaki eklentiler sizin müttefikleriniz olacak.

SimpleExtManager   basit ve sezgisel bir arayüze sahip bir uzatma yöneticisidir.

Eklentiler Yöneticisi (aka Switcher) - aynı yönetici içindeki uzantılar, uygulamalar ve temalar arasında geçiş yap!

xTab , sekme sayısını sınırlayan bir uzantıdır. Sınırı geçmeye çalışırsanız, sadece eski sekmeleri kapatır.

Büyük Askı , kimsenin kullanmadığı sekmeleri kapatan bir eklentidir.

HabitLab , farklı sitelere bağımlılığı kontrol etmeye yardımcı olan bir eklentidir. Seçilen servise girer girmez, seans süresini gösteren bir sayaç açılır. Kullanıcı sekmeyi normalden daha erken kapatırsa, uzantı ne kadar zaman kazandığını hesaplar.

Web geliştiricileri ve tasarımcıları için eklentiler

Bu eklentiler, en azından bir şekilde BT endüstrisinde yer alan herkese yardımcı olacaktır: reklamverenler, tasarımcılar, targetologlar, programcılar, vb.

BuiltWith Technology Profiler , hangi motoru ve teknolojiyi bir site oluşturmak için kullandığının belirlenmesine yardımcı olan bir uzantıdır.

Wappalyzer , site geliştiricilerin hangi web teknolojilerini kullandıklarını gösteren bir eklentidir: motor, sayaçlar, vb.

Colorzilla , bir web tasarımcısı için çok gerekli bir eklentidir. Bu uzantıyla, sayfadaki herhangi bir yerden bir damlalık ile renk alabilecektir.

Hangi Font başka bir tasarım yardımcısıdır. Sitede bir tür fonttan hoşlandım, ancak kodda bulamayacağınız için tembel misiniz? Hangi Font, tek bir tıklamayla adını öğrenmenize izin verir.

Bağlantılarımı Denetle - sayfayı 200/404 bağlantı için kontrol eden bir hizmet. Program bunu yaparsa neden her şeyi manuel olarak kontrol et?

Google Analytics Hata Ayıklayıcı , Google Analytics sayacına iletilen koddan veri çıkaran bir eklentidir. Uzantı, izleme kodundaki hatalar ve ayrıca başarıyla tamamlanan komutlar hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Web Developer - Web geliştiricileri için gerçek İsviçre bıçağı. Eklenti, menü sekmelerinde gruplandırılmış araçları içeren bir panel olarak tasarlanmıştır. Uzantı, sayfadaki çeşitli seçenekleri açıp kapatabilir: Java öğeleri, önbellek, renkleri değiştirme, yazı tipleri, resimler, çerezlerle çalışma vb. Web Developer ayrıca, içerik kopyalama korumasının etkin olduğu sitelerden metin kopyalamanıza olanak tanır.

Unshorten.link - arkadaşınızdan kısa bir link içeren bir mektup görüyorsunuz, ancak onu açmaktan korkuyorsunuz, çünkü orada neyin saklı olduğunu bilmiyorsunuz? Bu bağlantıyı tam bir e-posta adresine şifresini çözecek olan Bağlanmamış Bağlantı eklentisini kullanın.

Ebeveyn kontrolü

Sosyal ağlarda çalışırken dikkatinizin dağılmasını mı istiyorsunuz yoksa çocuğunuzun belirli siteleri ziyaret etmesini istemiyor musunuz? Yani onları tarayıcınızda engelleyin!

Web Engelleyici , belirli siteleri sonsuza dek ve kesin olarak tanımlanmış bir süre boyunca engelleyebilen bir eklentidir. Parolalarınızı çocuklarınız veya çalışanlarınız çalışma sırasında önemsemelerin dikkatini dağıtmayacak şekilde ayarlayın.

Blok Sitesi , verimliliğinizi yeni bir seviyeye taşıyacak en popüler site engelleyicilerinden biridir. Tüm site gruplarını ve belirli anahtar kelimeler için istekleri bir kerede engelleyin, bir yasaklanma süresi belirleyin ve tümünü mobil cihazlarla senkronize edin. Üstelik bu eklenti gizli modda bile çalışıyor!

Tiny WebFilter: Anti-Porn & Block Yetişkin Siteleri , çocukları genç yaşta mezun olan veya liseye giden ebeveynler için çok gerekli bir eklentidir. Bu yaşta, gençlerin hala çok genç ve masum oldukları yetişkin bölgelerine gitme arzusu var. Bu eklenti, evinizde çilek ile tüm sitelere erişimi engellemenize yardımcı olur.

 

 Özel eklentiler

Aynı tasarımdan bıktınız mı? Özelleştirme uzantılarını yükleyin ve özel tasarımın tadını çıkarın.

Modern Yeni Sekme Sayfası - tarayıcıdaki yeni sekmeyi güncelleyerek daha modern ve dinamik hale getirin. Mümkün olduğu kadar doğal olarak, sayfanın bu yeni görünümü "döşenmiş" arayüzü ile Windows 10'daki gibi görünüyor.

iChrome New Tab , yeni sekmeden hava durumu, seçili alıntılar, widget'lar, en son haberler ve sosyal ağların en ilgi çekici yayınlarıyla dolu bir haber akışı sağlayan bir uzantıdır.

Humble New Tab Page - bu eklenti tamamen ismine dayanıyor. Burada hiçbir fırfırlar kalmayacak - gruplandırılmış sık ziyaret edilen siteler, sık kullanılan uygulamalar, tüm yer imleri ve kapalı sekmeler içeren sadece düz bir sayfa.

Hızlı Arama 2 - Chrome'un steroidlerle ilgili başlangıç ​​sayfası. Bu eklenti ile ana ekrana sınırsız sayıda yer imi ekleyebilir, gruplandırabilir ve istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Boş Yeni Sekme Sayfası - her şeyde minimalizm hayranları için harika bir eklenti. Bu uzantıyı bağlayarak, yeni bir sayfa açtığınızda boş bir sayfa alırsınız.

Stylebot , tarayıcıdaki sayfaların görüntülenmesini birkaç tıklamayla beğeninize göre özelleştirmenize yardımcı olan bir eklentidir. Kendileri için her şeyi ince ayarlamış, ancak HTML ve CSS ile çalışmayı bilmeyenler için çok faydalı bir hizmet.

Gece Vardiyası - En sevdiğiniz site karanlık bir tema yüklememiş mi? O zaman bu eklenti olmadan yapamazsınız. Hava karardığında, Night Shift otomatik olarak tarayıcınızın tüm renklerini daha sıcak olanlara değiştirerek monitördeki mavi ışık miktarını azaltır. Programı ayarlayın ve paleti duyularınıza göre özelleştirin.

Işıkları Youtube için Kapatın - tüm sayfa karanlık olur; bu sayede akşamları videoyu tam ekrana bile genişletmeden rahatça izlemenizi sağlar. Adına rağmen, uzantı çoğu siteyle ve hemen hemen tüm video formatlarıyla çalışır.

Reklam engelleyicileri

Reklamlara bakmaktan sıkıldınız mı? Reklam engelleyici eklentilerinden biriyle engelleyin.

Ghostery , kullanıcı verilerini toplayan hizmetleri engelleyen bir uzantıdır.

Adblock Plus , milyonlarca memnun kullanıcı tarafından test edilen en ünlü reklam engelleyicidir.

uBlock Origin , dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bir başka popüler reklam engelleyicidir. UBlock'un ana gücü eklentinin potansiyelini ortaya çıkaran eklentilerde olup, sizi yalnızca istenmeyen reklamlardan değil, üçüncü taraf hizmetlerin veri toplanmasından da korur.

Editör asistanları

Genellikle metinle çok mu çalışıyorsunuz? O zaman bu eklentiler sizin için kullanışlı olacak!

Dilbilgisi yazılı İngilizce konuşmanızdaki hataların çoğunu doğrudan tarayıcıdan düzelten bir uzantıdır. İpuçlarını önererek ve ipuçlarının altında yatan kurallar hakkında konuşarak dilbilgisi ve yazım hatalarını tanır. Ayrıca, metni istenen stile getirmek için yardımcı olacaktır: konuşma, iş veya sanat.

Print Friendly & PDF , bir web sayfasını yazdırmadan önce çöpleri (reklamlar, gereksiz bloklar) kaldıran bir eklentidir. Sadece en gerekli bırakın ve pdf formatında kaydedin.

Gorgias Templates , kişiselleştirilmiş şablonları bir saniyede göndermenizi sağlayan bir eklentidir. E-postayla çok iletişim kuranlar veya yoğun desteği olan şirketler için mükemmel bir seçenek.

Reverso Context muhtemelen en iyi çevrimiçi çevirmenlerden biridir. Ne yazık ki, size bütün bir cümleyi, hatta bir makaleyi bile tercüme edemeyecek, ama gücü tamamen farklı. İstediğiniz sözcüğü eklentinin penceresine girin veya kopyalayın; tüm çeviri seçeneklerini ve kullanıldığı bağlamı gösterir. Türkçe ve Arapça olarak birçok Avrupa dili ile çalışır.

Anahtar Kelimeler : Bugün,internet,olmadan,hayatınızı,hayal,etmek,imkansız,-,insanlar,arasındaki,iletişimi,önemli,ölçüde,basitleştirdi,,yeni,iş,türleri,yarattı,,rekreasyon,yaptı,ve,norm..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar