Borsaya Nasıl Giriş Yapılır ? Nasıl Oynanır?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 24.02.2021 tarih ve 20:45 saatinde Hayat kategorisine yazıldı. Borsaya Nasıl Giriş Yapılır ? Nasıl Oynanır?

makale içerik

Borsaya Nasıl Giriş Yapılır ?  Nasıl Oynanır?
Kısa Linki Kopyala

Kendine has kuralları ve standartları olan borsalar, yatırım araçlarının alınıp satılmış olduğu kurumsal piyasalardır. Yatırım araçları; bono, tahvil, pay senedi, döviz ve altın, petrol şeklinde emtialardan oluşmaktadır.

Nasıl ki otomobil almadan ilkin piyasa araştırması yapıyorsanız, borsada da o şekildeki yapmanız gerekir. Önce borsayı tanımanız daha hemen sonra piyasayı her gün takip etmeniz ve işleyişi ile alakalı malumat sahibi olmanız gerekir. Borsada iniş çıkışlar, dalgalanmalar niçin meydana geliyor, nelerden etkileniyor bu tarz şeyleri bilmeniz gerekir.

Borsa Nedir, Ne İşe Yarar? buradan Öğrenebilirsiniz!

Birikimleriniz artırmak istiyorsanız, borsa ile alakalı her şeyi bilmelisiniz, kuramsal bilgilerinizi pratiğe dönüştürmelisiniz ki buna bakılırsa kendinize bir strateji geliştirmelisiniz. Borsa iyi mi oynanırdan ilkin özetlemek gerekirse borsaya iyi mi girilir ondan bahsedeyim:

BORSAYA NASIL GİRİŞ YAPILIR?

İlk ilkin vadesiz bir hesabınız yoksa alakalı bankadan vadesiz hesabınızı açtırmanız gerekiyor. Sonrasında aracı kuruma ihtiyacınız var, Borsa İstanbul’un sitesinden ulaşabilirsiniz. Aracı kurumunuzu seçtikten sonrasında onlar sizden lüzumlu evrakları isteyecekler, evraklarınızı hazırlayıp teslim ettiğinizde size yatırım hesabı açacaklar. Yatırım hesabınız açıldıktan sonrasında muamele yapacağınız yatırım aracına bakılırsa güvence yatırıp, borsaya giriş yapabilirsiniz.

Borsa işlemleri elektronik ortamda yapıldığından güvenilir bir yerdir. Yatırım hesabınızı açtırdınız, öncelikle neye yatırım yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Kararınızı verdikten sonrasında aracı kurumun verdiği taktikleri de göz önünde bulundurarak hangi şirkette yatırım yapacağınızı belirlemek olacaktır. Kesinlikle piyasayı bilmeniz ve bir öngörüşe haiz olmalısınız. Yatırımlarınızı buna bakılırsa yapmalısınız ki hasılat elde edesiniz. Ayrıca mühim olan bir nokta yatırım alanlarının hepsini bilmenizde fayda var zira sizin seçmiş olduğunuz firma etkinlik kolunu geliştirip, başka bir alanda büyümeyi tercih edebilir. O yüzden firma ve sizin yaptığınız yatırım bu durumdan iyi mi etkilenecek bilmeniz gerekir.

BORSA NASIL OYNANIR? ÖĞRENELİM!

Uzun vadede paranıza para katmak istiyorsanız, mutlaka doğru yoldasınız. Ekonomi kitaplarından ve internetten yaptığınız araştırmalar size fer tutacaktır.

Aracı kurumunuza alım satım emri verebilirsiniz. Aracı kurumunuzun uzmanlarının görüşlerini, kendi görüşlerinizle kıyaslayıp o şekildeki muamele yapmanızı önerim. Çünkü hepimiz varlıklı olmak talep eder ve bilmiş olduğu detayları paylaşmaz.

Benim önerim tek bir alana yönelmektense, öteki yatırım alanlarını da araştırmanızdır. Çünkü tek bir alana yapacağınız yatırımda işler arzu ettiğiniz şeklinde gitmeyebilir. Diğer alanlara yapacağınız yatırımlarla riski azaltmış olursunuz. Bu yüzden yatırım alanlarını bilmeniz gerekiyor. İlk etapta büyük miktarla yatırım yapmamanızı öneririm.

Sanal parayla oynayıp edinim kazanmalısınız. Çünkü piyasayı daha iyi tanımanıza ve edinim kazanmanıza destek olacaktır. Analiz kabiliyetinizin gelişmesi demek riskli olan piyasadan, zarar görmeden bolca hasılatlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Piyasayı, işleyişini, yatırım araçlarını bildiğinizi, fazlaca iyi çözümleme kabiliyetinizin bulunduğunu ve demo hesabını kullanıp edinim sahibi olduğunuzu varsayarsak, artık borsanın sizden korkacağını düşünüyorum. Gerçek hesabınıza geçerek bolca hasılat elde etmenizi temenni ederim.

Anahtar Kelimeler : Kendine,has,kuralları,ve,standartları,olan,borsalar,,yatırım,araçlarının,alınıp,satılmış,olduğu,kurumsal,piyasalardır.,Yatırım,araçları;,bono,,tahvil,,pay,senedi,,döviz,ve,altın,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar