Kimya ile alakalı mesleklerde vazife icra eden kişiler

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 24.07.2020 tarih ve 00:47 saatinde Kimya kategorisine yazıldı. Kimya ile alakalı mesleklerde vazife icra eden kişiler

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Kimya ile alakalı mesleklerde vazife icra eden kişilerle görüşünüz. Mesleki hayatlarında kimya bilimi ile alakalı ne şeklinde emekler yaptıklarına dair röportaj yapınız. Çalışmanızı arkadaşlarınızla paylaşınız.Kimya bilimi hayatımızda çok mühim bir konumdadır. Bu yüzden de kimya alanında meslekler ortaya çıkmıştır. Bu mesleklere birkaç misal vermek gerekirse;Kimya Teknisyeni: Kimyasal ham madde üretimi, bunun nitelik kontrolü ve analizinde arge emek harcamaları laboratuvarlarında kimyager ve kimya mühendisleri denetimiyle çalışan kişilere denir.


Kimyager: Kimya üstüne ileri düzeyde öğrenim alan kimya bilimiyle uğraşan kişilerdir. Maddelerin atomik ve moleküler yapısını, kimyasal özelliklerini, yeni maddelerin oluşumunu ve kimyasal analizini oluşturarak laboratuvar çalışmalarını icra eden kişilerdir.


Eczacı : İlaç üretimi, ilaçların geliştirilmesi, deva ham maddelerinin elde edilmesi, ilaçların kimyasal ve biyolojik incelenmesi mevzusunda öğrenim alan kişilerdir. Ayrıca doktorlar tarafınca yazılan ilaçların hastalara ulaşmasını sağlarlar.


Kimya Öğretmeni: Milli öğrenim bankalığı tarafınca eğitimleri onaylanmış, öğrenim tedris programı çerçevesinde kimya bilimi ile alakalı mevzuları öğrencilerin yaş düzeylerine müsait olarak muhtelif yöntemlerle öğrencilerine öğrenim veren kişidir.


Kimya Mühendisi: Kimya alanı haricinde matematik, biyoloji, fizik ve mühendislik bilimleri ile birlikte, endüstriyel, teknolojik ve çevresel sorunlar açısından emekler sürdüren mühendislik alanıdır.Kimya mühendisleri, kimyasal maddelerin endüstri dallarında ekonomik biçimde, üretilmesi, geliştirilmesi ve işletilmesi ile ilgilenen kişilerdir.

Anahtar Kelimeler : Kimya,ilealakalımesleklerdevazifeicra,edenkişilerle,görüşünüz.,Mesleki,hayatlarında,kimya,bilimi,ilealakalıneşeklindeemekle..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar