Resim yapmayı sevmiyorum

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 29.12.2019 tarih ve 19:02 saatinde Kişisel gelişim kategorisine yazıldı. Resim yapmayı sevmiyorum

makale içerik

Resim yapmayı sevmiyorum
Kısa Linki Kopyala

Bazı kadınlar makyaj kullanmazlar. bunun nedeni Nedir - kendine güven veya ilgi eksikliği, dış kadınlık kodlarının reddedilmesi veya gizli sorunlar?

sla makyaj kullanmadım, annem tekrarladı:“ Çirkin güzelliklerin güzel olmasına izin verin ve çok güzelsin! ”Ancak kendimin böyle olduğunu düşündüm, neden kimsenin beni fark etmediğini merak ettim,” diyor 27 yaşındaki rehber Marina. - Bir arkadaşım beni onun için makyaj sanatçısına gitmeye ikna etti.

Ve aniden aynada sadece daha güzel değil, benden çok daha mutlu olan bir yabancı gördüm. Ona tekrar bakmak istedim - ve çalışmaya başladım çünkü kendimle nasıl başa çıkacağımı bilmiyordum. Yavaş yavaş, “diğer” kadına aynadan bakarken, kendimi değiştirmeye başladım, paha biçilmez bir güzellik olduğumu düşünmeyi bıraktım ve kendimi bir kadın gibi hissettim. Ve çok hoş olduğu ortaya çıktı. "

Psikoterapist Tatyana Voskresenskaya “Belki bu kadınlar kendilerine çok güveniyorlar, oldukları gibi kabul ediyorlar” dedi. Bununla birlikte, bazıları için kozmetiklerin reddedilmesi bilinçli bir karar değil, çözülmemiş sorunların bir sonucudur. Hangileri?

(Kendim) sevmek istemiyorum

“Makyaj, bir kadının dikkatle ilgilendiğinin ve bu dikkati kabul etmeye hazır olduğunun bir işaretidir,” diye devam ediyor psikoterapist. “Makyaj eksikliği, memnun etmek için çaba göstermeyi reddettiği anlamına gelebilir.” Bir kadın artık çekici olmaya çalışmak zorunda olmadığını düşünebilir. Örneğin, anne olduğu için, yaşlandığından veya görünüşünün normal ortamında önemli olmadığı için.

Görünüme değil, yaşamın diğer bileşenlerine değer verirseniz yanlış bir şey yoktur. Depresyon belirtilerinin arkasında gizlenmemesi önemlidir - aynadaki kendinize herhangi bir bakış acı verici duygulara neden olduğunda, herhangi bir çabanın anlamsız olduğu, artık sevilmeye mahkum olmadığınız, arzu ettiğiniz ...

Tatyana Voskresenskaya, “Makyajı reddeden bir kadının kendine ve vücuduna başka şekillerde bakmayı reddetmesi özellikle endişe vericidir” diyor.

“Dürüst” olmaya çalışıyorum

23 yaşındaki Arina, “Çöktüğümde, başkasını taklit ettiğim hoş olmayan bir duygu var” diye itiraf ediyor.

Psikoterapist Elena Ulitova, “Dürüst olmanız gerektiğine olan inancın yanı sıra bu dürüstlüğün ne ifade edildiğine dair düşünceler, çocukluktan, ailemizden geçiyoruz” diye açıklıyor. “Bilinçsiz bir sansür korkusu sadece kişinin arzularını takip etmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda aile kuralları ile çatışırsa arzularını da sınırlar.”

Kadınlığın özellikleri: Erkekleri nasıl ve ne tarafından korkutuyoruz?

Aynı zamanda, bir kadın, bol gri takım elbise yanında kozmetik kullanmak veya başka kıyafetler giymek istemediğine içtenlikle inanabilir.

Kendimin bir kısmını inkar ediyorum

Doğal güzelliği savunan kadınlar her zaman düşündüğünüz kadar özgür değildir. Psikanalist Virginie Meggle, “Bazıları cesur görünmek isteyen kadınları küçümsüyor” diyor. “Yüzü“ çıplak bırakmak ”, hiçbir şeye ihtiyaç duymadıklarını kanıtlamaya çalışıyorlar ... ama bu psikolojik savunma çalışmalarının sonucudur.”

Kızlığınızı tezahür ettirme korkusu, kızın büyüdüğü ailede reddetmeye neden olması nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Bu korku nerede savunmasız görünüyor? Bu, "bir kadın için asıl şey hoşuna gidebilmektir" gibi ebeveyn reçetelerine karşı bir isyanın sonucu olabilir. Ya da tam tersine, bir itaat tezahürü: “Akıllı olmak güzel bir kukladan daha önemlidir!”

Kişinin kadınlığını tezahür ettirme korkusu, kızın büyüdüğü ailede reddetmeye neden olması nedeniyle de ortaya çıkabilir. Örneğin, ebeveynler bir oğul istedi ve kızlarının doğumundan hayal kırıklığına uğradılar. Ya da kız, çok daha fazla izin verilen ve kadın haklarına ait olan “hak kaybını” açıklayan erkek kardeşini kıskanıyordu.

NE YAPMALI  

Kendine iyi bak

Görünüşünüzü takdir edebilir ve hoş olan kişisel bakım yöntemlerini seçebilirsiniz. Tatyana Voskresenskaya, “Makyaja kendinizi“ iyileştirmenin ”bir aracı olarak değil, bir oyun olarak bakın. “Benliğin yeni imajlarını yaratmanıza, değişen ruh halinizi ifade etmenize, kendinizdeki beklenmedik tarafları keşfetmenize, diğer sosyal rolleri denemenize izin verir.”

İnançlarınızı test edin

Elena Ulitova, “Ne yaptığınız veya yapmamanız hakkında bir cümle yazın” diyor. - Örneğin: "Makyaj kullanmıyorum." Sonra “çünkü ...” ekleyin. Şimdi ifadeyi tamamlayın.

“Daha iyi olduğu”, “çok gerekli”, “akıllı kadınlar yapıyor” benzeri seçenekler bunun dayatılan bir inanç olduğunu söylüyor. Eğer cümle sona ererse, mesela şöyle: "... bu benim için iyi," "ruh halimi iyileştirir," "bana zevk verir", sizin.

Mahkumiyetinizi değiştirmek istiyorsanız, duruma eleştirmeden bakmaya çalışın: ebeveynlerinizin gençlikleri sırasında doğru olduğuna inandıkları şey, ama belki de sizin için şimdi farklı şeyler. ”

Hikayenizi anlayın

“Kendinize sorun: ailemdeki kadınlık fikri neydi? - Virginie Meggle diyor. “Kim gibi olmak isterdim?” Resim yapmak kendini özgürleştirmek demektir. Ve her şeyden önce, annenin gücünden: makyaj yaparak, bir kadın doğduğu küçük kız olmamasını hak ediyor. Ve sonra, eğer bir kadını güzel görmek istiyorlarsa, bu sadece ondan istedikleri anlamına gelmez! ”

Anahtar Kelimeler : Bazı,kadınlar,makyaj,kullanmazlar.,bunun,nedeni,Nedir,-,kendine,güven,veya,ilgi,eksikliği,,dış,kadınlık,kodlarının,reddedilmesi,veya,gizli,sorunlar?

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar