Erkekler başarılı randevulardan sonra neden aramayı kesiyor?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 30.12.2019 tarih ve 00:19 saatinde Psikoloji kategorisine yazıldı. Erkekler başarılı randevulardan sonra neden aramayı kesiyor?

makale içerik

Erkekler başarılı randevulardan sonra neden aramayı kesiyor?
Kısa Linki Kopyala

İlişkinizin geliştiğinden emindiniz ve yaklaşmaya başladınız ve bu arada yeni arkadaşınız yazmayı ve aramayı bıraktı.

Kesinlikle ölümcül bir şey olmadı: yarım saat önce sosyal ağlarda aktifti - ve bu onu daha da acı verici hale getiriyor. Psikolog Marina Meaus, partnerinizle beklentilerinizin neden çakışmayabileceği hakkında düşünüyor.

er şey vardı: romantik akşam yemekleri ve buketler, en parlak geleceği çizdim ve sonra aniden kayboldu,” psikologlar sık ​​sık kısa bir süre için bir erkeğin imajını ve gelecekteki birliğini idealleştirmeyi başaran kadınlardan böyle hikayeler duyarlar. Psikolog Marina Meaus, “Olanların her zaman bir nedeni var” diyor. Bir partnerin ortadan kaybolmasından önce neler olabileceğini anlamaya çalışalım.

Çok hızlı seks

Maryana, “Derhal hissettim: bu benim adamım, biz iyiyiz. - İlk gece her şey yolunda gitmedi, çok endişeliydi, ama onunla birlikte olmak istediğimi fark ettim. Sabah ortak planlardan bahsettik, bana göre mutluydu. Ancak o zamandan beri tekrar ortaya çıkmadı. ”

Psikolog, “Çok hızlı seks, başka koşullarda geleceği olabilecek hikayenin sona ermesinin nedeni olabilir” diyor. - Mesele şu ki, bir kadın bir erkeği onu fethetmek için hoş bir fırsattan mahrum bırakmaz. İlk seks romantik yapmak son derece zordur, ancak bunun için tüm sorumluluk insana düşer. Sık sık ilk toplantıda sözde paniğe sahiptir, çünkü yine de sizi rahatlamak için yeterince iyi tanımıyor.

Sonuç olarak, adam eşit değil gibi görünüyor ve gelecekte kendime bunu hatırlatmak istemiyorum. Psikolojik savunma devreye giriyor: her şeyin onunla iyi olduğuna ikna oluyor, sadece kadını sevmiyordu. ”

Her iki kişinin de ilk cinsiyetten zevk alması için, erkeklerin bu konuda çok endişelenmeyi bırakmaları önemlidir. Birçoğunun bir ortağa güvenmeye başlamak için zamana ihtiyacı var.

"Kimya" eksikliği

Olga, “Karşılıklı arkadaşlarla tanıştık, buluşmaya başladık ve yeni doğan ilişkilerimizin tüm tanıkları, alışılmadık derecede birbirimize uygun olduğumuzu belirtti.” “Ancak, birkaç haftalık buluşmadan sonra daha az yazmaya başladı ve hissettim: ilgisini kaybetmek.”

Beden dili: birbirinizi sevdiğinizi nasıl anlayabilirsiniz?

“Bir adam sizi yakın bir insan olarak takdir edebilir, ama belki de“ kimya ”olarak bahsettiğimiz açıklanamayan büyülü devlet tarafından yakalanmadı, diyor Marina Meaus. - İlk başta hissediyor: aranızda çok fazla ortak nokta var ve potansiyel olarak bir çift olabilirsiniz, ilişkiye bir şans verir, ancak beklediği “midesinde kelebekler” görünmez. Bunu anlaması ve size duygularınızı karşılık verecek bir kişi bulma fırsatı vermesi iyi olur. ”

Farklı sosyal statü

Marina, “Evet, yüksek bir pozisyonda yer alıyorum ve iyi para kazanıyorum” diye açıklıyor. - Ve yeni arkadaşım aynı şeyden övünemedi, ama beni hiç rahatsız etmedi. İlginç, samimi ve benim için sosyal başarılardaki farktan daha önemliydi. Ancak, meslek hayatımın ayrıntılarını öğrendiğinde, onun kafasını karıştırdığını hissettim. Kısa süre sonra istihdama başvurmaya başladı ve iletişimimiz yavaş yavaş boşa çıktı. ”

“Başarınızı öğrendikten sonra, bir adam yeni bir seviyeye ulaşması gerektiğini düşünebilir. Belki de, arka planınıza karşı, daha kötü hissetmek istemiyordu, - Marina Meaus'u öneriyor. - Bu durumda, psikolojik savunmalar da sıklıkla çalışır ve bir kişi bilinçsizce durumu tersine çevirir: bu kadının onun için yeterince iyi olmadığını düşünüyor. Kendi içinde tanıması daha zor olan kendi eksikliklerini yansıtıyor. "

Güçlü duygular korkusu

“Bana aramızda geçen birkaç hafta içinde olanları nadiren yaşadığını itiraf etti. Ve onun onu korkuttuğunu da ekledi, ”diye hatırlıyor Anna. - Ona inandım - oynamak imkansız. Aramızda tam anlamıyla elektrik gerilimi vardı. Sonra aniden kayboldu. "

Psikolog, “Belki kişi seninle ciddi bir şey planlamamış, ancak arzunun aksine duygusal olarak bağlanmıştı” diye açıklıyor. - Bu içsel değişiklikler onu korkuttu. Narsistik kişiliklerin özelliği olan kendi kontrolünü kaybetmek istemediği varsayılabilir. Tek çözüm güçlü duygulardan kaçmaktı. ”

BU GİBİ DURUMLARDA NE YAPMALI  

İkinci tarafın gözlerinden neler olduğuna bakın

Olanların nedenlerini anlamanız sizin için önemliyse, kendinizi başka bir kişinin yerine koymaya çalışın. Terapide, bir ortak adına bir diyalog oluşturduğunuzda ve gözleriyle ne olduğuna baktığınızda genellikle boş sandalye tekniğini kullanırlar: toplantılarınızı nasıl değerlendirebilir? Bu, bir adamın hayali imajından uzaklaşmaya ve durumu daha tarafsız bir şekilde değerlendirmeye yardımcı olacaktır.

Hayatını yaşa

Bir kişi ortadan kaybolduysa, bunun nedenleri vardı. Kalıcı aramalar ve mesajlarla kendinize zarar vermeyin. Marina Meaus, “Dürtülerinizi sosyal aktiviteye dönüştürmek daha iyidir” diyor. - Sizi yok eden duygusal enerjinizi yaratıcı enerjiye dönüştürün.

Kendinize güncel görevler ve aktiviteler hakkında sıkı bir program hazırlayın - bir dakikalık özgürlüğünüz olmamalıdır. Uzun süredir planladığınız şeylerle ilgilenin, arkadaşlarınızla ve diğer erkeklerle tanışın. O zaman şimdi “radardan eksik” ortağa yöneltilen fazla enerji yavaş yavaş dağılacaktır. Dikkat eksikliği, diğer tarafa yeni bir ilgi gösterebilir ve sonra ilişkiye devam edip etmeyeceğinize karar vereceksiniz. ”

Bir erkek artık görünmüyorsa, bunun için onun sayesinde teşekkür etmeye değer: bu asla gerçekten yakın olmamış ve hayatınızda önemli bir yer almayı başarmamış demektir.

Anahtar Kelimeler : İlişkinizin,geliştiğinden,emindiniz,ve,yaklaşmaya,başladınız,ve,bu,arada,yeni,arkadaşınız,yazmayı,ve,aramayı,bıraktı.,

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar