Alkol ve sigara kullanması Aile ekonomisini nasıl etkiler?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 10.08.2020 tarih ve 01:15 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Alkol ve sigara kullanması Aile ekonomisini nasıl etkiler?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Alkol ve sigara kullanması Aile ekonomisini fena etkileyen bir etmendir. Hem sağlığı bununla birlikte maddi durumu zedeleyen alkol ve sigara kullanması bağımlılık haline vardığında fazlaca daha tehlikeli olabilmektedir.Alkol ve sigara kullanması arttıkça maddi açıdan zararda artacaktır. Alınan sigara günlük olarak yaklaşık 13 TL’nin sağlığınıza zarar vermek için harcandığını bilmelisiniz. Günlük 13 lira kullanması ise aylık 364 TL senelik 4368 TL masraf kendinizi zehirlemeniz için hazırlanmıştır. Tabi aile arasında bir tek bir şahıs kullanıyorsa. Kullanan sayısı arttıkça masraf miktarı da artıyor. Psikolojik olarak iyi hissetmenizi elde eden alkol ve sigara maddi açıdan pahalı olabiliyor. Alkol tüketimi için verilen para daha sıhhatli ve besleyici yemek ve içecekler için kullanılabilir.Gider bütçesinde artış olabilir.
Alınması ihtiyaç duyulan temel gereksinimleri almada zorlanma yaşanabilir.
Yaşam standartların azalması.
Toplumdan dışlanma ve iş bulamama
Alkol kullanımın fazlaca olması işten kovulmaya.
Alkol kullanması kazalara sebebiyet verebilir. Hem maddi bununla birlikte içsel geri dönülemez yanlışlar yapma olasılığı artar kişilerin.

Anahtar Kelimeler : Alkol,ve,sigarakullanmasıAile,ekonomisinifenaetkileyen,bir,etmendir.,Hem,sağlığıbununla,birliktemaddi,durumu,zedeleyen,alkol,ve,sigarakullanmasıbağım..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar