Çevresel etmenlerin insan sağlığına zararlarını en aza indirmek için günlük yaşamda neler yapılabilir? Tartışınız.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 12.08.2020 tarih ve 00:30 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Çevresel etmenlerin insan sağlığına zararlarını en aza indirmek için günlük yaşamda neler yapılabilir? Tartışınız.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Çevresel etmenler insan ve camia sağlığı için oldukca önemlidir ve insan sağlığını fena etkileyecek olan çevresel koşulların varlığı tolumun sağlığını da etkileyecektir. Eğer çevremizdeki sağlığa zararları olan etmenleri azaltmak istersek işe çevredeki sağlığa zararı olan olan neler var diye öğrenerek başlamayız.

Çevreye ve sağlığa en oldukca zarar veren aslen yeniden bizler insanlarız muhit kirliliği ve çöpleri muntazam biçimde atmamak ve imha edememenin verdiği sıkıntılar ile beraber ekolojik balans bozuluyor ve ekolojik sistemin birer parçası olan bizler insanlarda bu durumdan sağlığımızı kaybederek çıkıyoruz. Doğaya ne verirsek bizlere onu geri verir bundan dolayı canlı varlıklara bitkilere ve hayvanlara özenle ve saygıyla yaklaşmalıyız.Bünyesel olarak bitkisel ve hayvansal mamüllerin kalitesi arttırmak biz için çevresel etmenlerin sağlığımıza olan zararlarını azaltacaktır. Suyun içilebilir ve barajların pak olması sağlığa zararları azaltmak için kullanılabilir. Gübre kanalizasyon atıkları yapınak atıkları ve benzeri atıkların doğru biçimde imha edilmesi gereklidir. Böylece daha sıhhatli bir muhit ve toprakla karşılaşıp daha pak hijyenik bir ömür oluşacaktır buda esenlik için olması ihtiyaç duyulan ortamdır.

Psikolojik ve toplumsal yaşamın çevresel etmenler arasına girmiş olduğu bu dönemlerde birçok insan karmaşa ruh halleri yaşayabiliyor. Doğru toplumsal ilişkiler içine girerek ruhsal konumunuzu sıhhatli tutmak çevrenizdekiler ve sizler için sıhhatli bir ortam oluşmasına imkan sağlayacaktır.

Fabrikadan çıkan egzoz dumanları için filtre kullanmak hava kirliliği ve akciğer hastalıklarını önlemek için faydalı olacaktır.

 

Anahtar Kelimeler : Çevresel,etmenler,insan,vecamiasağlığı,içinoldukcaönemlidir,ve,insan,sağlığınıfenaetkileyecek,olan,çevresel,koşulların,varlığı,tolumun,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar